Tydzień bezpieczeństwa – pierwsza pomoc

Dziś, 22.06.2026 r., uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym w ramach Tygodnia Bezpieczeństwa. Gościliśmy pracowników Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu – p. Monikę Kurzawę oraz p. Monikę Kwaśniewską-Adryan.

Podczas zajęć uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzięki wykorzystaniu fantomów mogli w praktyce ćwiczyć resuscytację krążeniowo-oddechową oraz poznać właściwe sposoby reagowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.
Spotkanie było niezwykle wartościową lekcją, która pozwoliła uczestnikom zdobyć cenne umiejętności oraz uświadomiła, jak ważna jest szybka i właściwa pomoc drugiemu człowiekowi.
Serdecznie dziękujemy prowadzącym za ciekawe zajęcia i przekazaną wiedzę.