Ogromny sukces Michała Nijaka

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Michał Nijak zdobył I miejsce 🥇 w finale Ogólnopolskiego Konkursu Geologicznego! Przypomnijmy, że droga do tego sukcesu była długa i wymagała ogromnej wiedzy oraz zaangażowania. Najpierw Michał przygotował film m. in. o Kopalni Soli w Inowrocławiu, za który zdobył I miejsce. Następnie zmierzył się z testem zawierającym zadania związane z geologią Ziemi, zdobywając I miejsce i awansując do ścisłego finału konkursu.

Finał odbył się w Krakowie, w Państwowym Instytucie Geologicznym. Uczestnicy musieli rozwiązać bardzo trudny test sprawdzający ich wiedzę geologiczną. Michał ponownie nie miał sobie równych i zdobył I miejsce w Polsce! Podczas wyjazdu uczeń brał udział w warsztatach zorganizowanych w Muzeum Geologicznym w Krakowie. Następnie uczestnicy wyruszyli do Bochni, gdzie czekali na nich górnicy. Tam zjechali ponad 250 metrów pod ziemią i zwiedzali zabytkową i jednocześnie najstarszą Kopalnię Soli w Polsce, poznając wiele ciekawostek związanych z jej historią. Dla uczestników konkursu pobyt w kopalni był nie tylko niezapomnianą przygodą, ale również cennym źródłem wiedzy geologicznej. Dodatkowym atutem były naturalne inhalacje w podziemnym mikroklimacie. Ostatniego dnia wyjazdu, w malowniczej scenerii solnych kryształów, odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród. Ta wyjątkowa ceremonia miała miejsce w podziemnej komorze Kopalni Soli w Bochni, co nadało wydarzeniu niepowtarzalny charakter. Serdecznie gratulujemy Michałowi tego wyjątkowego osiągnięcia i życzymy dalszych sukcesów w nauce oraz wielu kolejnych zwycięstw już w liceum!🥇😍👏🌍