Archiwum 2017/2018

************************************

DYPLOM SKUTECZNEJ SZKOŁY DLA KSP
– 1 MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE!

W kwietniu uczniowie klas trzecich naszej szkoły przystąpili do Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty z Operonem. 
Informujemy, że wykazali się bardzo wysokim poziomem wiadomości i umiejętności i uplasowali się
na I miejscu w województwie kujawsko-pomorskim 

************************************
W maju odbył się Międzyszkolny Konkurs Gramatyczny dla klas III. Naszą szkołę reprezentowali: Zuzanna Kowalska, Amelia Micek oraz Antoni Guba. Informujemy, że uczennice klasy 3 B zajęły ex aequo III miejsce! Gratulujemy!

************************************

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie klasy II: Karol Tworkowski oraz Oliwier Dymowskiuzyskali wynik BARDZO DOBRY w swojej kategorii w Międzynarodowym Konkursie KANGURMATEMATYCZNY. Uczestniczyli  oni w gali rozdania nagród w Bydgoszczy.  Wyróżnienia w tym konkursie zdobyli natomiast: Nikodem Burzak – kl. II, Lena Matuszak – kl. III b oraz Maksymilian Marciniak – kl. III b.  Serdecznie gratulujemy!!!

************************************
Informujemy, że film klasy III B zdobył WYRÓŻNIENIE w konkursie ogólnopolskiego programu Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu.

************************************
Jakub Dzioba, Jan Niemczyk oraz Lena Matuszak otrzymali wyróżnienia
w międzyszkolnym konkursie języka angielskiego.
Serdecznie gratulujemy!
 
 
 
 ********************************
Marcin Steppa z klasy VI  został finalistą Wojewódzkiego Konkursu z Historii dla Uczniów Szkół Podstawowych. Finał odbył się 12 maja 2018 r. w Zespole Szkół nr 7  w Bydgoszczy. Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych. Dziękujemy za godne reprezentowanie Katolickiej Szkoły Podstawowej.
 
********************************

28 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1 w Inowrocławiu odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Wierszobranie”.

14 maja odbyło się rozdanie nagród zwycięzcom.  W konkursie wzięło udział 21 uczestników z klas I- III z inowrocławskich szkół podstawowych.  
Z przyjemnością informujemy, że uczennice naszej szkoły zajęły wysokie pozycje: I miejsce – Agnieszka Ler (kl. I), III miejsce Amelia Wilińska (kl. II), II miejsce – Lena Celanowicz (kl. IIIB).  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
********************************
14 kwietnia w SP 11 w Inowrocławiu odbył się międzyszkolny konkurs historyczny POLSKA PIASTÓW przeznaczony dla dzieci z klas IV i V. W konkursie wzięło udział 45 uczniów z inowrocławskich podstawówek Nasza szkołę reprezentowało troje czwartoklasistów i troje piątoklasistów. Miło nam poinformować, iż MIKOŁAJ STEPPA  z klasy V zajął 2 miejsce, a ŁUKASZ KOPCZYŃSKI otrzymał wyróżnienie.

********************************

Dnia 12 kwietnia 2018 r. w Gnieźnie odbyło się podsumowanie Archidiecezjalnego Konkursu z okazji 600-lecia Prymasostwa w Polsce.
Z radością informujemy, że w kategorii szkół podstawowych drugie miejsce zajął Marcin Steppa, uczeń szóstej klasy Katolickiej Szkoły Podstawowej. Wszyscy laureaci otrzymali nagrody rzeczowe, pamiątkowe dyplomy oraz gratulacje z rąk Księdza Arcybiskupa Wojciecha Polaka, Metropolity Gnieźnieńskiego i Prymasa Polski.

********************************

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że trójka naszych uczniów jako zespół zajął zaszczytne pierwsze miejsce!!! Chłopców ten sukces bardzo uskrzydlił i ucieszył…..

Dnia 12 kwietnia 2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie wiedzowym „Na zdrowie” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 10 w Inowrocławiu. Konkurs obejmował zagadnienia związane ze zdrowiem, począwszy od zdrowego żywienia, przez zdrowy tryb życia, a na ratowaniu zdrowia i życia skończywszy. Zadania konkursowe kształtowały u dzieci  umiejętność twórczej pracy grupowej połączonej z  rywalizacją międzyszkolną,  a zadania miały formę rebusów, krzyżówek, zagadek, testów wyboru. W konkursie startowało 6 drużyn z klas drugich różnych inowrocławskich szkół. Katolicką Szkołę Podstawową reprezentowali: Nikodem Burzak, Oliwier Dymowski i Karol Tworkowski z klasy II.

Cóż więcej dodać – my cieszymy się razem z nimi!!!

**********************************

Uczniowie klasy IIIb Maciej Kaszuba oraz Lena Matuszak otrzymali wyróżnienia w konkursie języka angielskiego LET’S SPEAK AND READ TOGETHER organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 11 w Inowrocławiu.

******************************************

Uczennica klasy 3B Blanka Kaczmarek zdobyła II miejsce
w międzyszkolnym konkursie plastycznym
„NAJPIĘKNIEJSZY STROIK WIELKANOCNY”

***************************************

SREBRO MŁODYCH PIŁKARZY

W piątek 23.03.2018r.w Jaksicach odbył się turniej halowej piłki nożnej, w którym uczestniczyli piłkarze z KSP. Brało  w nim udział sześć zespołów: z Turzan, Orłowa, Tupadeł, Jaksic i Góry.

Nasza drużyna w grupie pokonała 4:0 Orłowo i 1:0 gospodarza imprezy – Jaksice.  W półfinale nasi chłopcy wygrali 1:0 z Tupadłami. W finale po emocjonującym spotkaniu ulegli zespołowi z Turzan 2:1.

W naszej reprezentacji grali: Jan Piotrowski, Jan Niemczyk, Jakub Dzioba, Jakub i Mateusz Morzydusza, Robert Topolewski  oraz kapitan zespołu Kacper Krusiński.

 

********************************************

W sobotę 3 lutego uczniowie klas trzecich w składzie: Amelia Micek, Lena Matuszak i Wojciech Stawoski,  jako drużyna wzięli udział w XIV Międzyszkolnym Konkursie Regionalnym – INOWROCŁAW I OKOLICE.   Zdobyli WYRÓŻNIENIE!

Gratulujemy rozległej wiedzy o naszym mieście!!!

  

********************************************

Z przyjemnością informujemy, że uczennice z klasy 1 w konkursie plastycznym „Anielskie święta” zorganizowanym przez klub KSM „Rondo” zajęły wysokie miejsca:

  • Nadia Zaborowska – I miejsce,
  • Agnieszka Ler- IIImiejsce,
  • Malwina Kujawa-Myśliwiec – wyróżnienie.  

Wyróżniona została również Amelia Micek z klasy 3 B w międzyszkolnym konkursie plastycznym zorganizowanym przez Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Inowrocławiu pt.:  „KOCHAJ DZIECI NIE PAL ŚMIECI”

 

**************************************

Z przyjemnością informujemy, że troje  uczniów klasy 3b zostało laureatami MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU O TEMATYCE ANTYNIKOTYNOWEJ organizowanego przez Integracyjną  Szkołę Podstawową w Inowrocławiu.  Wykonali kartkę do palacza i wymyślili hasło, które ma przekonać osoby z nałogiem do rzucenia palenia. 

Lena Matuszak zdobyła I miejsce, a bracia Mateusz i Jakub Morzydusza zajęli III miejsce.

Serdecznie gratulujemy !!!

*****************************************************************

W sobotę 21 października 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 16 im. Jana Pawła II w Inowrocławiu odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Religijnej. Katolicką Szkołę Podstawową reprezentowali:
klasy 1-3: Lena Celanowicz, Wojciech Stawoski;
klasy 4-6: Amma Celanowicz, Natalia Talma.
Łącznie wystąpiło 35 uczestników. Jury oceniało w dwóch kategoriach wiekowych.
Wystąpienia wszystkich uczestników były na bardzo wysokim poziomie. Wszyscy reprezentanci z naszej szkoły wywalczyli nagrody. Lena Celanowicz zajęła 2 miejsce, natomiast Wojciech Stwoski, Natalia Talma oraz Anna Celanowicz zdobyli wyróżnienia. Gratulujemy!

 

****************************************************************

 

Z przyjemnością informujemy, że Nadia Kasprzak- uczennica klasy 3b KSP została laureatkąquizu „Bezpieczna droga do szkoły z poradami Polfinka” przeznaczonego dla uczniów klas I-III powiatu inowrocławskiego. Organizatorem była Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu. Gratulujemy!!!

  

*********************************************************************

20 października po odmówieniu dziesiątki Różańca Świętego rozstrzygnięty został konkurs szkolny „Mój różaniec” zorganizowany przez świetlicę szkolną. I miejsce zajął Jakub Frątczak z klasy III B, II miejsce zajęła Agnieszka Ler z klasy I, III miejsce Zajęła Zuzanna Prątnicka z klasy I, a wyróżnienie przyznano Agacie Dudek również z klasy I. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody. Serdecznie gratulujemy!!!

*******************************************************************************

Najlepsza w mieście!!!

W dniu 26 stycznia 2015 roku w Katolickiej Szkole Podstawowej w Inowrocławiu odbyło się podsumowanie ewaluacji zewnętrznej i uroczyste wręczenie raportu. W uroczystości wzięli udział liczni i zacni goście: arcybiskup Wojciech Polak – Prymas Polski, Anna Łukaszewska – Kujawsko – Pomorski Kurator Oświaty, Beata Wasilewska, Wojciech Gliwiński – starsi wizytatorzy Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, ks. Piotr Halczuk – przewodniczący Wydziału Katechetycznego Archidiecezji Gnieźnieńskiej, ks. Maciej Lisiecki – były dyrektor szkoły, ks. dziekan kanonik  Paweł Kowalski, zastępca prezydenta Inowrocławia – Wojciech Piniewski, Magdalena Kaiser – naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Promocji i Sportu, dyrektorzy zaprzyjaźnionych przedszkoli, partnerzy i przyjaciele szkoły oraz rodzice i uczniowie. Badaniu, w ramach ewaluacji, podlegały trzy obszary pracy szkoły:

Uczniowie nabywają wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej,

Szkoła lub placówka wspomaga rozwój uczniów z uwzględnieniem ich indywidualnej sytuacji,

Szkoła lub placówka, organizując procesy edukacyjne uwzględnia wnioski z analizy wyników sprawdzianu, egzaminu gimnazjalnego, egzaminu maturalnego i egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie oraz innych badań zewnętrznych i wewnętrznych.

Uzyskane wyniki bardzo wysokie (poziom „A”) świadczą o doskonałej realizacji wszystkich wymagań.

Ewaluatorzy szczególnie wysoko ocenili warunki, jakie szkoła stwarza każdemu uczniowi, aby czuł się w niej przyjaźnie i bezpiecznie. Kujawsko – Pomorski Kurator Oświaty przekazała raport z ewaluacji na ręce ks. arcybiskupa Wojciecha Polaka oraz dyrektora ks. Jana Maćkowiaka i wicedyrektor Magdaleny Szewczykowskiej. Pani Kurator w swoim wystąpieniu pogratulowała szkole sukcesów, wysokich wyników kształcenia, uczniom wielu zainteresowań i talentów i podkreśliła, że jest wspaniałą wizytówką województwa kujawsko – pomorskiego. Potwierdzeniem wysokiej jakości pracy szkoły był przygotowany przez nauczycieli i uczniów program artystyczny. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności i talenty zdobyte na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Można było obejrzeć „Czerwonego Kapturka” w wersji angielskiej, zobaczyć pokaz tańca oraz posłuchać zespołów wokalno – instrumentalnych.

Wielu uczniów naszej szkoły bierze udział w licznych konkursach, zawodach i olimpiadach. Mamy powód do dumy, gdyż liczne grono zdobywa laury zwycięstwa i wspina się wysoko w wielu dziedzinach.