Apel z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości

Społeczność naszej szkoły uczciła 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Klasy 8 i 7 z p. Agnieszką Wawrzyńską przygotowali krótkie sceny ukazujące najważniejsze momenty pięknej historii naszej ojczyzny. Był chrzest Mieszka I, uczta Bolesława Chrobrego i Ottona III, koronacja Jadwigi, tryumf pod Grunwaldem, męstwo Emilii Plater, rozbiory, jak również odzyskanie niepodległości – w roli głównej: marszałek Piłsudski i Roman Dmowski. Apel uświetnił występ dzieci z przedszkola, przygotowany przez p. Karolinę Syrek i p. Sylwię Kąkolewską oraz z zerówki, przygotowany przez p. Martę Sosnowską.

Na koniec naszego apelu wybrzmiały pieśni patriotyczne – pod dyrekcją naszego szkolnego zespołu nauczycieli (p. Andrzej Kortas, p. Sylwia Zientalska, p. Joanna Siemianowska, p. Dorota Gombińska ) i dzieci z klas III i IV. Hymn zagrała p. Karina Milińska – Kopczyńska. Dziękujemy księdzu Marcinowi za obsługę nagłośnienia i pomoc techniczną. To była piękna uroczystość, po której spod naszej szkoły odjechał rozśpiewany „Autobus dla Niepodległej”. Niech żyje Polska! #SzkołaPamięta