Narodowe Święto Niepodległości

Dnia 9 listopada 2022 roku odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Społeczność naszej szkoły odśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego”. Wyruszyliśmy również w krótką podróż z Niepodległą. Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób nasi przodkowie wywalczyli Polsce niepodległość. Uczciliśmy naszych narodowych bohaterów. Uczniowie zaprezentowali krótki program artystyczny: patriotyczne wiersze wyrecytowali: Michał Nijak z klasy V, Antoni Owczarek z klasy V i Lena Celanowicz z klasy 8b. Polkę zatańczył oddział przedszkolny wraz z uczniami klasy IV pod kierunkiem p. Marty. Dzieci z oddziału „0” pod kierunkiem p. Ewy zaprezentowały wiersz i piosenkę: „Co to jest niepodległość?”. Piosenki patriotyczne z okresu I wojny światowej, powstania warszawskiego i II wojny światowej zaprezentował szkolny zespół z p. Andrzejem Kortasem, p. Joanną Siemianowską, p. Sylwią Zientalską i p. Dorotą Gombińska oraz uczennicami klas 8 b, 6 i 3. Uroczystość poprowadziły uczennice z klasy 8a: Natalia Łukiewska i Nadia Kasprzak. Prezentację multimedialną wykonały uczennice klasy 8a Agata Mirosław i Oliwia Szewczyk. O oprawę multimedialną zadbał ks. Marcin. To była piękna i podniosła uroczystość. Dziękujemy. Niech żyje Polska wolna i niepodległa!