Święto Patrona połączone z Dniem Dziecka

31 maja 2019 roku w naszej szkole odbyło się Święto Patrona połączone z Dniem Dziecka. Obchody uroczystości ku czci patrona szkoły – bł. ks. Władysława Demskiego rozpoczęły się drużynowym konkursem dla klas IV – VII. Następnie odprawiona została Msza Święta, po której zaproszony gość – pani dr Izabela Mazanowska z Instytutu Pamięci Narodowej w Bydgoszczy wygłosiła okolicznościową prelekcję poświęconą duchowieństwu w okresie II wojny światowej.

Tego dnia odbyło się również wręczenie nagród zwycięzcom konkursów poświęconych bł. ks. Władysławowi Demskiemu: historyczno – filmowego oraz literackiego. Przedstawione zostały także ostateczne wyniki rywalizacji drużyn w konkursie wiedzy o życiu patrona szkoły. 
W międzyszkolnym konkursie historyczno – filmowym I miejsce zajął Emil Krokowski (Szkoła Podstawowa Integracyjna), II – Jakub Frątczak (uczeń naszej szkoły), a III – Wiktor Glonek (Szkoła Podstawowa Integracyjna).
W konkursie literackim organizowanym dla uczniów klas IV-VII naszej szkoły:
I miejsce – Antonina Mądrzyńska,
II miejsce – Antonina Zaleta,
III miejsce – Michalina Kubiak.
W konkursie drużynowym zwyciężyła klasa VII, klasa IV b zajęła drugie miejsce, a klasa V – trzecie.
Po zakończeniu obchodów Święta Patrona przyszedł czas na zajęcia sportowe zorganizowane z okazji Dnia Dziecka. Zabawy było co niemiara.