EKO PORT

W piątek, 21 września 2018 roku, na boisku  naszej szkoły, odbył się Dzień Harcerski pod nazwą EKO PORT. Jednymi z głównych założeń imprezy były: nauka segregacji odpadów, popularyzacja zdrowego i aktywnego trybu życia oraz promocja programu harcerskiego.

Uczniowie szkoły wzięli udział w przygotowanej  przez organizatorów grze. Podczas zabawy można było, między innymi, wspinać się po pneumatycznej ściance, nauczyć się zasad udzielania pierwszej pomocy, popłynąć kajakiem rwącą rzeką  w okularach VR, obejrzeć broń, którą  walczyli Powstańcy Warszawscy, skosztować smakołyków z harcerskiej kawiarenki oraz otrzymać sadzonkę drzewa. Na zakończenie, każda osoba, która uczestniczyła w zabawie, wzięła udział w losowaniu nagród sportowych.

Organizatorami imprezy byli: Inowrocławski Szczep ZHR „Szare Wilczęta” oraz nasza szkoła.
W przygotowaniu przedsięwzięcia pomysłodawców wspierali: Urząd Miasta Inowrocławia, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu oraz sklep sportowy Decathlon.