Konkurs Piosenki Patriotycznej dla Przedszkolaków w KSP

W sobotę 3 marca 2018 r. kolejny, trzeci już raz byliśmy świadkami zmagań przedszkolaków z inowrocławskich przedszkoli  w Konkursie Patriotycznym organizowanym przez naszą szkołę. Konkurs rozpoczęli uczniowie II klasy  KSP, którzy
w strojach szkolnych galowych zatańczyli kujawiaka – najbardziej popularną pieśń naszego regionu. Poza konkursem zaprezentowały się jeszcze dwie uczennice katolika: Jagoda Kamelska i Natalia Łukiewska. Natalka , wykonując piosenkę „Niepodległość , trudne słowo” przypomniała wszystkim, co powinno być najważniejsze dla każdego człowieka, który kocha swoją ojczyznę – „niepodległość  znaczy wolność, słowo najpiękniejsze”.  Siódmoklasistka Jagoda zagrała z kolei  na skrzypcach piosenkę „O mój rozmarynie ” i zaśpiewała sentymentalny utwór „Rozkwitały pąki białych róż”.  Potem już
w murach naszej szkoły było słychać inne, rozmaite pieśni sławiące naszą małą i dużą ojczyznę i upamiętniające odwagę
i męstwo tych, którzy nie bali się poświęcić życia za wolną Polskę. Nie zabrakło  wśród nich „Rogatywki”, pieśni „Płonie ognisko i szumią knieje”, „Warszawskich dzieci”, „Dziewczyny z granatem”, „Białego orła”, „Krakowiaczka…” i innych pięknych utworów. Za serce chwytała odbiorców piękna i szczera interpretacja takich piosenek jak „To co ważne , blisko masz”, czy też „Aby ktoś mógł żyć”. Słowa tych piosenek może są  i proste, ale jakże prawdziwe…. Dzieci swoją szczerością
i autentycznością  dostarczyły wszystkim widzom wielu wzruszeń i pozytywnych emocji… Była to dla nas wszystkich cenna lekcja historii w wykonaniu najmłodszych. Warto czasem w codziennym biegu zatrzymać się choć na chwilę, oderwać od obowiązków …. W konkursie wyróżniona została najmłodsza  uczestniczka, czteroletnia Olga Senderwoska (Przedszkole „Muzyczna Kraina” ul.Poznańska 47), która otrzymała nagrodę Superspecjalną za piosenkę „Płonie ognisko i szumią knieje”. I miejsce przypadło reprezentantce „Muzycznej Krainy” przy ul. Marii-Skłodowskiej Curie 41 Liliannie Ignaczak ,wykonującej piosenkę „Rogatywka” i ex aequo Marii Kamelskiej , śpiewającej piosenkę „To co ważne, blisko masz” (Przedszkole „Kujawskie Dzieci” ul. Wojska  Polskiego 13 a). Dwa drugie miejsca zajęli Michał Nijak (Przedszkole przy Katolickiej Szkole  Podstawowej  ul. Wojska Polskiego 20) za piosenkę „Krakowiaczek jeden” i Urszula Kwaśniak (Przedszkole „Kujawskie Dzieci” ul. Alejnika 13)  za piosenkę „Warszawskie dzieci”. Przewidziano także trzy trzecie miejsca, które przypadły: Karolinie Zmudzińskiej z „Muzycznej Krainy” przy ul. Św. Ducha 86 (piosenka „Przybyli ułani pod okienko”), Lenie Racickiej
z Niepublicznego Przedszkola „Juniorek” (piosenka „Rozkwitały pąki białych róż”) i Laurze Grzegorskiej za piosenkę „Aby ktoś mógł żyć” (Przedszkole „Muzyczna Kraina” ul. Jacewska 16).

Cieszymy się, że przedszkolaki tak licznie wzięły udział w naszym konkursie i liczymy na nich również w przyszłym roku, w kolejnej edycji konkursu…. Do zobaczenia za rok!!!

                                                                                                     Joanna Szypura

Relacja z tego wydarzenia również na naszym Facebooku i stronie Gazety Pomorskiej:

http://www.pomorska.pl/wiadomosci/inowroclaw/g/w-inowroclawskim-katoliku-przedszkolaki-spiewaly-piosenki-patriotyczne,12978248,27748674/