Cecyliada 2017

29 listopada 2017r. odbyły się  niezwykłe koncerty w wykonaniu uczniów naszej szkoły  – „Cecyliada 2017”

„Cecylio Święta, Patronka Nasza Dziś chwałę Twoją ziemski chór ogłasza…. Odkryj nam uczniom Twym skrawek Nieba Bo dzisiaj dla Ciebie hymn rozbrzmiewa!” Modlitwą do św.Cecylii rozpoczęliśmy VI szkolny koncert umiejętności muzycznych uczniów naszej szkoły. Patronką muzyków jest św.Cecylia. Kościół katolicki wspomina ją 22 listopada. 

Koncert został podzielony na 2 kategorie wiekowe. Program wokalny i instrumentalny bardzo zróżnicowany – od pieśni „Bogurodzica” po dźwięki skrzypiec, wiolonczeli, kontrabasu, puzonu, keybordu i piosenek dziecięcych. Podczas koncertu klas I-III umiejętności muzyczne zaprezentowali: Agnieszka Ler Zofia Nowicka Zuzanna Prątnicka Wiktor Niemczyk Nikodem Burzak Wojciech Stawoski Wiktoria Dąbrowska Karolina Kowal Melania Rosińska Natalia Łukiewska Lena Celanowicz Weronika Jankowsk. W koncercie kl. IV-VII swoje umiejętności muzyczne zaprezentowali: Paweł Łukiewski Jagoda Kremska Michalina Kubiak Natalia Tworkowska Natalia Talma Antonina Olejnik Łukasz Kopczyński Oliwia Piotrowska Anna Celanowicz Marcin Steppa Jagoda Kamelska Szymon Jaskółd; nauczyciele: p.K.Kopczyńska, p.O.Burzak, p.A.Kortas. Dziękujemy wszystkim wykonawcom za możliwość doświadczenia spotkania z żywą muzyką. Życzymy wytrwałości w dalszym rozwijaniu talentów i zainteresowań muzycznych.

Dekoracją koncertu były prace plastyczne zainspirowane muzyką uczniów klasy IV, VI naszej szkoły oraz zaprzyjaźnionej kl.VI SP Wierzchosławice 🙂 Piątoklasiści i dwie uczennice kl.IV KSP przygotowali plakaty informujące o uroczystości 

Za nagłośnienie koncertu i pomoc techniczną dziękujemy Panu Robertowi Dąbrowskiemu 🙂