Dzień Śniadanie DAJE MOC

Katolicka Szkoła Podstawowa w Inowrocławiu, jako jedna z wielu szkół w całej Polsce, 8 listopada zorganizowała Dzień „Śniadanie Daje Moc”. Celem akcji jest m.in. walka z niedożywieniem dzieci w Polsce. Możliwa jest ona  poprzez edukowanie uczniów o zasadach zdrowego odżywiania. 

Należy zaznaczyć, że data obchodzenia ogólnopolskiego programu nie jest przypadkowa, gdyż  8 listopada jest obchodzony w Europie jako Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. 

W akcji wzięli udział uczniowie klas 0-3.  Program swymi ramami objął również działania wykraczające poza szkołę. Dzieci uczyły się 12 zasad zdrowego żywienia, opracowanych przez Instytut Matki i Dziecka, wykonywały różne zadania, zabawy, eksperymenty oraz  przeprowadziły w szkole, z pomocą rodziców i nauczycieli, Dzień „Śniadanie Daje Moc”.  

Na stołach królowały: warzywa, owoce, wędliny, sery, mleko, jogurty, płatki i inne zdrowe produkty. Wędliny sponsorowała firma  Viando.

Uczniowie mogli również sprawdzić swoje umiejętności  i sprawność podczas turnieju niedojadków. Obejmował on zadania sprawdzające wiedzę, zadania ruchowe oraz zadania wymagające współpracy całej klasy.  Miejsce I zdobyły klasy: 0, 2, 3a i 3b, natomiast II miejsce zajęła klasa 1.

Najważniejszą wygraną tego dnia jest zaszczepienie w uczestnikach zdrowych nawyków żywieniowych.