„Z SERCEM DLA ZWIERZĄT”

„Z SERCEM DLA ZWIERZĄT” to kampania społeczna, w której uczestniczyli z inicjatywy Pani Pedagog Olgi Burzak uczniowie klas 0-IV.

25 października lekcje poprowadzili: Marlena Gronowska – rzecznik Starostwa Powiatowego, lekarz weterynarii Piotr Biegała, wolontariuszka Katarzyna Głowacka i policjanci Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu zajmujący się profilaktyką społeczną asp. szt. Izabella Drobniecka i st. sierż. Michał Parzyszek.

W programie edukacyjnym uczestniczyli nie tylko ludzie, ale także pies o imieniu Marat. Uczniowie zobaczyli jak pomaga on osobie niedowidzącej w poruszaniu się i codziennym funkcjonowaniu.

Każdy z prelegentów zaciekawił dzieci innym zakresem informacji – o tym jak należy, a jak nie postępować ze zwierzętami, jak dbać, pielęgnować, udzielać pomocy. Lekcje obfitowały w wiadomości, zajęcia warsztatowe i konkursowe.

Dzieci zadawały gościom wiele pytań, z ogromnym zainteresowaniem uczestniczyły w spotkaniu i wykazały się dużą wiedzą na temat praw zwierząt oraz ich traktowania.