Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Katolicka Szkoła Podstawowa w Inowrocławiu jako jedna ze szkół z różnych stron świata wzięła udział w Światowym  Dniu  Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day).  Ta akcja edukacyjna odbywa się każdego roku w ostatni piątek września. Jej celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania i uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w niecodzienny sposób. Organizatorem Głównym jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego ze Szczecinka.

ŚDTM stał się wielkim szkolnym wydarzeniem dla uczniów klas 3a, 3b i 4 „Katolika”. Wszystko rozpoczęło się od  przygotowań, które trwały kilka tygodni.  Uczniowie i koordynatorzy w tym czasie przygotowali plakaty i  rekwizyty oraz  udekorowali  szkołę tematycznymi dekoracjami. Jednocześnie  przypominali sobie tabliczkę mnożenia w trakcie zabaw. Klasy trzecie i czwarta rozwiązywały cztery typy zadań z tabliczki mnożenia i dzielenia, młodsze w zakresie 50, starsze 100. Przysporzyło im to wiele emocji. Najtrudniejsze okazały się łamigłówki, zadania na uzupełnianie: tabel  mnożenia i działań-szyfrów. Następnie 29 września odbyło się sprawdzenie „tabliczkowych umiejętności” podczas egzaminów w formie  losów o różnym stopniu trudności. Każda osoba, która odpowiedziała pisemnie na 5 pytań z losu, otrzymała tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz imienną legitymację.  Taka nagroda dodała dodatkowej motywacji do dalszego pogłębiania wiedzy matematycznej i osiągania lepszych wyników w szkole.

Uczniowie, którzy zdobyli tytuł Eksperta to: Wiktor Wiącek, Oliwia Szewczyk, Wojciech Stawoski, Brajan Głozinski, Patrycja Dąbrowska,  Antoni Guba, Weronika Jankowska,  Jakub Dzioba, Zuzanna Kowalska, Maciej Kaszuba, Natan Kasprzak, Lena Matuszak, Amelia Micek, Lena Celanowicz, Jakub Frątczak, Filip Strzeboński, Jan Niemczyk, Jagoda Kremska, Amelia Olszewska, Paweł Łukiewski.