Śniadanie daje moc!

8 listopada 2016r. obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Zdrowego Śniadania, który w tym roku odbywał się pod hasłem Śniadanie Daje Moc.
Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie klas 0-3 naszej szkoły. Celem akcji jest m.in. walka z niedożywieniem dzieci w Polsce poprzez edukowanie uczniów nt. zdrowego odżywiania.
Program jest na tyle ciekawy, że obejmuje swymi ramami również działania wykraczające poza szkołę. Dzieci uczą się 12 zasad zdrowego żywienia opracowanych przez Instytut Matki i Dziecka wykonując różne zadania, zabawy, eksperymenty. Oprócz zadań w klasie szkolnej mają również misje specjalne oraz domowe, które pozwalają na utrwalanie i wdrażanie w życie poznanych zasad oraz propagowanie ich np. w domu rodzinnym. Razem z Tolą i Maksem – dwójką kosmicznych agentów uczą Wszystkojada zasad zdrowego żywienia i sami zdobywają odznaki na własnej Legitymacji Kosmicznych Agentów.
Zaangażowanie uczniów w realizację zadań jest bardzo duże. Zadania te polegają m.in. na przygotowaniu w domu zdrowego śniadania oraz zrównoważonego obiadu i pokazaniu zdjęcia w klasie, założeniu w domu hodowli warzyw i również fotorelacjonowaniu ich wzrostu, ułożeniu planu dnia z pięcioma posiłkami, czy też stworzeniu zdrowego przepisu. Uwieńczeniem tych działań jest przeprowadzony w szkole Dzień Śniadanie Daje Moc.

Uczniowie zaprosili do szkoły gości i z pomocą rodziców zorganizowali wspólne śniadanie zgodne z poznanymi zasadami. Na naszych stołach nie zabrakło warzyw, owoców, wędlin, serów, mleka, jogurtów, płatków i innych zdrowych produktów. Wędliny sponsorowała firma Viando.
Po wspólnym posiłku uczniowie klas 0-3 stworzyli komiks mówiący o tym, jak nauczyli Wszystkojada 12 zasad zdrowego żywienia.
Zachęcamy wszystkich do zdrowego odżywiania i pamiętajmy: ŚNIADANIE DAJE MOC!!!