Dzień Babci i Dziadka w klasie 3

W miniony wtorek, 19 lutego 2019 roku do  naszej szkoły, tradycyjnie już zawitali szczególni goście – nasze kochane Babcie i kochani Dziadkowie uczniów z klasy III. Świętowaliśmy zaległy Dzień Babci i Dzień Dziadka. Dzieci najpierw wystąpiły w przedstawieniu „Wspomnienia Babci Klementyny”, potem wręczyły wykonane przez siebie prezenty, a następnie zaprosiły seniorów na zabawy taneczno-ruchowe do świetlicy. Tam w rytmie piosenek „Stary Abraham” , „Wąską ścieżką przez ogródek” wszyscy wspólnie bawili się, uczestniczyli w zabawach z chustą klanzy oraz  brali udział w   konkursach wymagających sprytu i refleksu. Po takiej duchowej odnowie, w wyśmienitych nastrojach wróciliśmy do sali, by tam poczęstować  się zasłużoną kawą i ciastkiem oraz dalej bawić się. W sali dziadkowie i babcie wykonywali trudniejsze i  łatwiejsze zadania, które wychowawca wspólnie z dziećmi przygotował dla seniorów. Babcie rywalizowały np. o to, która z nich najszybciej  zwinie 3 metry włóczki w zgrabny kłębek  , dziadkowie zaś wkładali ogromny wysiłek by wykonać najdłuższą, nieprzerwaną obierkę z jabłka, potem wszyscy już nawijaliśmy jedną ręką sznurek w sposób jaki był prezentowany przez wychowawcę (było to ćwiczenie jakie często pierwszaki wykonywały  przed trudną sztuką pisania, by rozgrzać rękę), były zgadywanki i wiele innych atrakcji.

Mamy nadzieję, że wszyscy goście dobrze się bawili i jesteśmy wdzięczni im za przybycie, za wspaniałą, aktywną zabawę i wiele miłych gestów i słów jakich doznaliśmy tego dnia. Dzieci otrzymały od jednej z babć dużo słodkości, za które bardzo dziękujemy. 

W szczególny sposób uczniowie i wychowawca  są wdzięczni pani Elizie Paczkowskiej, która na potrzeby przedstawienia wykonała przepiękną  i olbrzymią rakietę z tektury. Mamy nadzieję,  że na długo będzie zdobiła ściany naszej klasy i przypominała nam to przemiłe spotkanie z seniorami.

 

                                                                                     Wychowawca klasy III – Joanna Szypura