Sukcesy

2021/2022

Z wielką radością informujemy, że uczniowie naszej szkoły odnieśli kolejne sukcesy. Milena Jędrzejczak została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii, natomiast Jan Kiejkowski został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii. Ponadto Maria Panfil oraz Filip Strzeboński zyskali piękny tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii.
Milenę do konkursu biologicznego przygotowywała p. Justyna Ceglarska, z kolei opiekunem przedmiotowym Janka, Marysi i Filipa jest p. Katarzyna Jóźwiak.
 

************************

Z dumą informujemy, że uczennice klasy VIII: Antonina Olejnik oraz Maria Panfil zostały laureatkami Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego!!! Tytuł, który uzyskały uczennice, otwiera przed nimi drzwi do każdej szkoły. Ponadto Antosia i Marysia są zwolnione z egzaminu z języka polskiego, co jest równoznaczne z uzyskaniem przez nie najwyższego wyniku.
Serdecznie gratulujemy ogromnej wiedzy i życzymy dalszych sukcesów. Uczennice do konkursu przygotowywała p. Katarzyna Paradowska.

************************

Marysia Kośmieja, uczennica klasy 2, zdobyła wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym – „Inowrocław dawniej i dziś”😊 Serdecznie gratulujemy!

************************

Uczniowie z klasy 1 wzięli udział w Konkursie Ozdób Bożonarodzeniowych – Eko-choinka zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury im. J. Korczaka w Inowrocławiu 🎄Miło nam poinformować, że 3 miejsce zajęła Nina Dybowska. Gratulujemy 🥰

************************

Dziś podczas powiatowego konkursu recytatorskiego „Jesień wierszem malowana” swoje umiejętności pokazały: Pola Szoszorowska (kl.2) i Antonina Madajewska (kl.3). Miło nam pogratulować Tosi Madajewskiej 3. miejsca!!!

************************

Uczniowie z klasy 1 i 2 wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Woda w krajobrazie” organizowanym przez Nadgoplański Park Tysiąclecia. Miło nam poinformować, że Franciszek Tokarski z kl. 2 zajął III miejsce, a Zofia Prątnicka z kl.1 otrzymała wyróżnienie. Młodym artystom gratulujemy 👨‍🎨👩‍🎨

2020/2021

************************

*******************************

Uczniowie naszej szkoły osiągali w tym roku szkolnym liczne sukcesy matematyczne.  Pragniemy przedstawiać podsumowanie:

MIĘDZYNARODOWY KONKURS  „KANGUR MATEMATYCZNY”

Wynik bardzo dobry:

Aleksandra Witkowska – klasa II

Wyróżnienie:

Juli Młodzikowska, Roksana Reimann – klasa II

Zuzanna Prątnicka, Aleksander Mlodzikowski – klasa III

Nikodem Burzak, Oliwier Dymowski, Karol Tworkowski – klasa IV

Piotr Wieczorek – klasa VI

LIGA ZADANIOWA – KONKURS PRZEDMIOTOWY Z MATEMATYKI
klasa VI
II miejsce Milena Jędrzejczak,
III miejsce Antonina Antczak, Jagoda Kremska, Amelia Olszewska
wyróżnienie Natalia Talma
klasa VII
III miejsce Łukasz Kopczyński, Mikołaj Steppa

SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!!

*******************************

Projekt pn „Mistrz geografii klas 5” realizowany w Katolickiej Szkole Podstawowej im. bł. ks.
W. Demskiego miał na celu rozbudzić zainteresowanie uczniów klas piątych nowym przedmiotem.
Cieszył się sporym zainteresowaniem. Uczniowie przez cały rok realizowali zadania.
Spośród sześciu zadań dwa z nich przygotowywali w warunkach zawieszenia zajęć
dydaktycznych z powodu pandemii. Dzielni, młodzi geografowie zmagali się z zadaniami mającymi na
celu poznanie nazw geograficznych poprzez pracę z mapą, ćwiczyli na mapie orientację posługując się
z kierunkami stron świata, układali krzyżówki geograficzne o imponujących objętościach, poszukiwali
rekordów geograficznych Polski i znaleźli ich naprawdę dużo. Ponadto zgłębiali wiedzę nt. polskich
miast, modyfikując popularną grę „Piotruś”, a w końcu zostali prawdziwymi kartografami. Ostatnie
zadanie polegało na wykreśleniu siatki kartograficznej i wrysowaniu zarysu kontynentów i w ten
sposób powstały przepiękne mapki, które autorzy prezentują na zamieszczonych fotografiach. Za
każdy z etapów uczestnik mógł otrzymać 100 punktów. Wyniki zmagań są następujące:
Pierwsze miejsce (565 punktów) zajęli ex aequo Lena Matuszak z kl. 5b i Antek Guba z kl. 5a.
Drugie miejsce (520 punktów) zajął Wojtek Stawoski z kl. 5a, zaś miejsce trzecie (360 punktów)
przypadło w udziale Jakubowi Frątczakowi z kl. 5b.
Wyróżnienia otrzymali: Amelia Micek (5b), Oskar Przepiórkowski (5a) i Weronika Jankowska (5a).
Podsumowując projekt należy podkreślić bardzo duże zaangażowanie uczniów i podziękować im za
wytrwałość . Mamy nadzieję, że rozbudzone zainteresowania geograficzne zaowocują w przyszłości
laurami w zmaganiach międzyszkolnych, konkursach geograficznych.

*******************************

Uczniowie klasy 2, pracując on-line, zakończyli trzeci moduł projektu edukacyjnego w ramach innowacji pt.: „Czytam z klasą – lekturki spod chmurki”, a tym samym zakończyli program i otrzymali Certyfikat. Jest to drugi projekt, jaki ukończyli w tym roku szkolnym ( w pierwszym semestrze realizowali „Ster na programowanie” w ramach programu Uczymy Dzieci Programować). Zapraszamy do obejrzenia filmu prezentującego tylko mały wycinek pracy z projektem.

 

*******************************

Uczniowie klasy 3 na podium w powiatowym konkursie organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury „Śladami Jana Kasprowicza. Portret św. Walentego”.
1 miejsce zdobył Adam Wasiewicz,
a 3 miejsce Mikołaj Kutrzuba. Gratulujemy!!!

*******************************

Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły – Mikołaj Steppa z klasy VII – zakwalifikował się do finału Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z geografii. Etap rejonowy odbył się w środę 11 grudnia w Bydgoszczy. Ucznia przygotowywała p. Justyna Ceglarska. Gratulujemy i trzymamy kciuki!

********************************

28 listopada odbył się II Miedzyszkolny Konkurs Kulinarny „Jestem Smakoszem”. Nasza drużyna w składzie: Agnieszka Ler (kl. 3), Zuzia Prątnicka (kl. 3) i Julia Młodzikowska (kl. 2) zajęła I miejsce!!!!! Gratulacje 🎉🥇🎉

 

********************************

W październiku Szkoła Podstawowa nr 5 im. dra Józefa Krzymińskiego zorganizowała konkurs plastyczny „Twórczość Tadeusza Śliwiaka – słowem i wierszem malowane”. Adresowany był do uczniów klas I. Do konkursu przystąpiło wielu uczniów z różnych szkół, jednak to nasze dziewczynki z I klasy zostały nagrodzone. II miejsce zajęła Antonina Madajewska, a wyróżnienie otrzymała Liliana Głozińska. Pierwszoklasistki wróciły do szkoły z dyplomami, które już zdobią szkolny korytarz, oraz z nagrodami książkowymi i ołówkami. Obie dziewczynki są uczennicami pani Patrycji Przeszak.

 

 

********************************

Nasi trzecioklasiści na podium!!!
30 listopada odbył się Miedzyszkolny Konkurs Wiedzy o Państwach Unii Europejskiej i bardzo dużą wiedzą wykazali się nasi chłopcy: Aleksander Młodzikowski zajął I miejsce, a Jan Bąkowski II miejsce. Gratulujemy!!! 

 

 

********************************

W sobotę, 30.11.2019r. w Szkole Podstawowej nr 10 odbył się Międzyszkolny konkurs przyrodniczo – misyjny „Podróże przez kontynenty – Afryka”. Nasi uczniowie Marcin Steppa z klasy 8. i Mikołaj Steppa z klasy 7. zajęli I miejsca. Serdecznie gratulujemy!

********************************

Jak już informowaliśmy, Mikołaj Steppa, uczeń VII klasy naszej Szkoły został zwycięzcą XIII Archidiecezjalnego Konkursu Biblijnego dla młodzieży klas VII i VIII Szkół Podstawowych, który zorganizował Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej
w Gnieźnie.

13 listopada odbyła się w Gnieźnie finałowa gala konkursu, podczas której laureaci odebrali gratulacje i nagrody z rąk Arcybiskupa Wojciecha Polaka, Prymasa Polski, a następnie zwiedzili gnieźnieńską katedrę i Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Zwycięzcy gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

********************************

Z radością informujemy, że uczennica klasy VIII – Aleksandra Rydz zakwalifikowała się do etapu rejonowego  w konkursie Kuratora Oświaty  z dwóch przedmiotów  j. polskiego oraz biologii. Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych etapach!!!

********************************

           Z radością informujemy, że uczeń naszej Szkoły, Mikołaj Steppa, zajął
I miejsce w diecezjalnym finale XIII Archidiecezjalnego Konkursu Biblijnego dla młodzieży klas VII i VIII Szkół Podstawowych, który odbył się 29 października w Gnieźnie.

           Uroczysta Gala laureatów z udziałem Ks. Arcybiskupa Wojciecha Polaka, Prymasa Polski, na którą zostali zaproszeni laureaci i osoby wyróżnione wraz
z nauczycielem religii oraz rodzicami, odbędzie się 13 listopada w Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie.

           Zwycięzcy gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, a wszystkich uczniów zachęcamy do wytężonej pracy nad szlifowaniem własnych talentów. Przykład Mikołaja pokazuje, że warto!

********************************

W sobotę 19 października w Szkole Podstawowej nr 16 odbył się „Międzyszkolny Konkurs Prozy Religijnej”. Wzięło w nim udział pięćdziesięcioro uczestników z różnych szkół. Naszą szkołę reprezentowali: klasy 1-3: Nina Martysz – kl. 3, Roksana Reimann – kl. 2; klasy 4-6: Lena Matuszak – kl. 5 b, Wojciech Stawoski – kl. 5 a; klasy 7-8: Antonina Mądrzyńska – kl.7. Wszyscy uczestnicy wykazali się bardzo dobrym przygotowaniem i wysokim poziomem recytacji. Roksana Reimann – zdobyła 2 miejsce, a Wojciech Stawoski – wyróżnienie. Serdecznie Gratulujemy!

********************************

Gazeta Pomorska opracowała ranking  szkół w oparciu o wyniki sprawdzianu ósmoklasisty, które zostały udostępnione przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Gdańsku.

2018/2019

************************

W środę 5 czerwca w SP 14 odbyła się gala rozdania nagród w konkursie matematycznym Liga Zadaniowa organizowanym przez Wydział Matematyki i Informatyki UMK, Urząd Miasta Torunia i Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. Uczniowie Katolika zajęli w kategorii klas VI :
Łukasz Kopczyński – II miejsce
Mikołaj Steppa – III miejsce
Kacper Kłos – wyróżnienie
Chłopcy na gali nie byli obecni, ponieważ w tym są na wycieczce. Do konkursu uczniów przygotowywała p. Hanna Madajewska.

************************

1 czerwca 2019 roku uczennice naszej szkoły wzięły udział w międzyszkolnym konkursie gramatycznym „Na zawiłości języka najlepsza gramatyka”. Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej nr 11. Dziewczęta spisały się na medal, ponieważ rozwiązały skomplikowaną krzyżówkę gramatyczną i wszystkie zajęły miejsca na podium! W kategorii klas V: Antonina Antczak zajęła II miejsce, Jagoda Kremska – III miejsce. Z klasy VI Anna Celanowicz zdobyła II miejsce, a Inga Drzażdżewska – III miejsce. Aleksandra Rydz z klasy VII zajęła III miejsce. Serdecznie gratulujemy!!!!

************************

Uczniowie naszej szkoły zdobyli pierwsze trzy miejsca w międzyszkolnym konkursie czytania po angielsku Let’s Read in English, który odbył się w SP 9 w czwartek 30 maja. Uczniów przygotowywała p. Monika Szymczak.

Antonina Zaleta zdobyła I miejsce
Wojciech Stawoski zdobył II miejsce
Milena Jędrzejczak zdobyła III miejsce

Jesteśmy z Was bardzo dumni i serdecznie gratulujemy!

************************

Uczniowie klasy V: Milena Jędrzejczak, Michalina Kubiak i Stanisław Sibora wzięli udział 
w Międzyszkolnym Konkursie Mitologicznym. Konkurs składał się dwóch etapów. W pierwszym należało rozwiązać test, który dotyczył pytań z „Mitologii” Jana Parandowskiego. Osoby, które zdobyły przynajmniej 20 punktów przechodziły do następnego etapu. Musiały one zaprezentować wybrany przez siebie mit. Milena Jędrzejczak zajęła III miejsce! Michalinie i Stasiowi zabrakło niewielu punktów, aby dostać się do drugiej części konkursu. Serdecznie gratulujemy Milenie oraz wszystkim przystępującym do tego niezwykle trudnego konkursu!!! Brawa za odwagę!!! 

 

************************

W Szkole Podstawowej nr 9 odbył się konkurs geograficzny „Wędrujemy po krainach Polski”. Składał się on z dwóch części. Najpierw drużynowo, trzeba było zrobić makietę z surowców wtórnych oraz stosownie ją opisać. Tematem tej pracy była wybrana kraina geograficzna Polski. Za tę pracę nasi uczniowie, w składzie: Antonina Zaleta, Milena Jędrzejczak, Mikołaj Steppa, Bartłomiej Steppa oraz Marcin Steppa zajęli pierwsze miejsce. Następnie uczniowie, indywidualnie pisali test. Spośród wszystkich uczestników konkursu Mikołaj Steppa zdobył najwyższą ilość punktów i zajął pierwsze miejsce. Antosia i Milena drugie a na trzecim miejscu był Marcin Steppa. Uczniów przygotowała p. Justyna Ceglarska. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy!

 ************************

]

W piątek, 10 maja, Mikołaj Steppa, uczeń kl. VI, zajął III miejsce podczas finału konkursu „Tu jest Polska”, który po raz osiemnasty był organizowany przez Szkołę Podstawową w Janikowie. W rywalizacji brali uczniowie klas piątych i szóstych powiatu inowrocławskiego, których zadaniem było udzielenie odpowiedzi na pytania testowe z historii Kujaw. Mikołaj w mistrzowski sposób rozwiązał test i zdobył wysoką III lokatę. Gratulujemy sukcesu!

 ************************

W sobotę, 6 kwietnia, w Szkole Podstawowej nr 4 w Inowrocławiu odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Ekologicznej dla uczniów klas V i VI. Uczennice klasy V – Milena Jędrzejczak, Antonina Olejnik oraz Natalia Tworkowska zajęły ex aequo II miejsce. Serdecznie gratulujemy!

 ************************

Jesteśmy najlepsi w województwie! W czwartek, 4 kwietnia, po emocjonującej dogrywce, uczniowie naszej szkoły: Lena Matuszak (kl.IV b), Julia Młodzikowska (kl.I), Wojciech Stawoski (kl.IV a) zajęli pierwsze miejsce w etapie wojewódzkim konkursu czytelniczego Wielka Liga Czytelnicza. Konkurs odbył się w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Bydgoszczy. Nasi uczniowie będą reprezentowali województwo kujawsko-pomorskie w etapie ogólnopolskim w Katowicach. Gratulujemy sukcesu!

 ************************

W środę, 3 kwietnia w Siedlcach odbył się finał XIII Ogólnopolskiej Olimpiady Franciszkańskiej o św. Maksymilianie Kolbe. W olimpiadzie wziął udział uczeń naszej szkoły – Mikołaj Steppa z klasy VI – który został finalistą tej olimpiady. Z całego kraju wzięło udział 71 uczestników, a Mikołaj zdobył 29 pkt, co dało mu 8 wynik i 33 lokatę. Do tytułu laureata zabrakło 6 pkt. Do olimpiady ucznia przygotowywał ks. Bartłomiej Blat. Gratulujemy sukcesu!

 ************************

 

W poniedziałek, 1 kwietnia, w II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Inowrocławiu odbył się XVIII Konkurs Biologiczny dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Patronat objął Marszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego, pan Piotr Całbecki. Uczeń klasy VIII, Mateusz Pietrzak, zajął I miejsce i został laureatem tego konkursu. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się sobotę, 6 kwietnia, w gmachu II LO. Gratulujemy sukcesu!

 ************************

W dniu 04.04 nasi uczniowie w składzie: Agnieszka Ler -kl.II, Zuzanna Prątnicka – KL.II oraz Oliwier Dymowski – kl.III wzięli udział w międzyszkolnym konkursie języka angielskiego „English Zone” w SP nr 16 i zajęli I miejsce!

Całej drużynie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 **************************

 
W sobotę, 16 marca 2019 r. w Podstawowej Szkole Integracyjnej w Inowrocławiu odbył się Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny dla uczniów klas III i IV. Brało w nim udział aż 45 uczestników z Inowrocławia i okolic. Z radością informujemy, że uczniowie z klasy IV b Weronika Jankowska zajęła drugie, a Lena Matuszak trzecie miejsce w tym konkursie. Uczniów przygotowała p. Justyna Ceglarska. Gratulujemy!

 **************************

W czwartek 28 lutego w I LO w Inowrocławiu odbył się diecezjalny etap dla szkół podstawowych i gimnazjalnych XIII Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o. św Maksymilianie. Uczeń naszej szkoły Mikołaj Steppa zajął I miejsce i tym samym zakwalifikował się do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się 3 kwietnia w Siedlcach. Za udział w finale Mikołaj ma już tytuł finalisty olimpiady, teraz będzie walczył o jeden z pięciu tytułów laureata. Mikołaj jest uczniem klasy VI, a do konkursu przygotowywał go ks. Bartłomiej Blat.

 **************************

19 lutego 2019 r. w Bydgoszczy odbył się ostatni, wojewódzki etap kuratoryjnego konkursu przedmiotowego z geografii. Przystąpiło do niego tylko 29. uczniów ze szkół podstawowych z całego województwa kujawsko-pomorskiego. Uczeń naszej szkoły – Mikołaj Steppa, z klasy VI – zdobył tytuł finalisty! Mikołaja przygotowywała p. Justyna Ceglarska. Serdecznie gratulujemy!

 **************************

W minioną sobotę, 9 lutego 2019 r., w Szkole Podstawowej nr 2 w Inowrocławiu odbył się, już po raz piętnasty,  konkurs dla klas trzecich, dotyczący wiedzy o naszym mieście i okolicach.

Szkołę reprezentowali dwaj uczniowie klasy III : Karol Tworkowski i Oliwier Dymowski. Startowało w sumie 7 zespołów z inowrocławskich podstawówek. Uczniowie musieli wykazać się znajomością historii  naszego miasta, umiejętnością rozmieszczenia ważniejszych pomników, kościołów, a także wiedzą o najrozmaitszych ciekawostkach związanych z Inowrocławiem.     

Uczestnicy rozwiązywali quizy, krzyżówki, rozsypanki wyrazowe, wskazywali odpowiedzi prawdziwe i fałszywe, opisywali wskazane  na ilustracjach miejsca Inowrocławia.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że zespół z Katolickiej Szkoły Podstawowej zajął zaszczytne I miejsce. Brawa dla chłopców. Wychowawca, rodzice, uczniowie klasy III i z pewnością cała szkolna społeczność są  z Was dumni !!! Życzymy dalszych sukcesów.

                                                                               Joanna Szypura

 **************************

15 grudnia br. w Szkole Podstawowej nr 10 im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu odbył się Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczo-Misyjny dla kl. VII-VIII pn. „Podróże przez kontynenty – Azja”. Celem konkursu było rozwijanie uzdolnień i zainteresowań uczniów tematyką geograficzną i misyjną kontynentu azjatyckiego. Miło nam poinformować, że reprezentujący naszą szkołę Marcin Steppa zajął drugie, a Bartłomiej Steppa trzecie miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 

 

**************************

Wyróżnienia dla Mikołaja Steppy.

Mikołaj Steppa – uczeń klasy VI – otrzymał wyróżnienie w Archidiecezjalnym Konkursie Plastycznym z okazji Roku Świętego Stanisława Kostki. Postacie, miejsca, wydarzenia w życiu św. Stanisława Kostki. Mikołaj otrzymał to wyróżnienie w kategorii: klasy IV-VI szkół podstawowych. GRATULUJEMY!

**************************

W sobotę 15 grudnia w Szkole Podstawowej nr 1 w Inowrocławiu odbył się Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek dla klas 1-3.  Z  przyjemnością informujemy, że nasze  uczennice: Agnieszka Ler i Amelia Wilińska wyśpiewały I miejsca, a Hanna Siemianowska II miejsce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!!

**************************

Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy 1 – Weronika Urbańska zdobyła WYRÓŻNIENIE  w konkursie plastycznym  pt:. „Bezpieczne ciepło w Twoim domu”, który zorganizowany był dla Szkół Podstawowych w Inowrocławiu. Wręczenie nagród odbyło się dnia 06 grudnia 2018 roku na inowrocławskim Rynku. Gratulujemy!!!

**************************

20 października w Szkole Podstawowej nr 16 odbył się Międzyszkolny Konkurs Poezji i Prozy Religijnej. Agnieszka Ler z klasy 2 zajęła III miejsce, a Lena Celanowicz z klasy 4 zdobyła II miejsce.
Naszą szkołę reprezentowały jeszcze 2 uczennice – Malwina Kujawa – Myśliwiec (klasa 2) oraz Anna Celanowicz z klasy 6.
Serdecznie gratulujemy wszystkim dziewczętom! Byłyście świetne!😊😊😊😊😊

 O konkursie można również przeczytać w lokalnych mediach:

http://ki24.info/pl/14_kultura/10717_w_szesnastce_recytowali_poezj_i_proz_religijn.html

************************************

DYPLOM SKUTECZNEJ SZKOŁY DLA KSP
– 1 MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE!

W kwietniu uczniowie klas trzecich naszej szkoły przystąpili do Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty z Operonem. 
Informujemy, że wykazali się bardzo wysokim poziomem wiadomości i umiejętności i uplasowali się
na I miejscu w województwie kujawsko-pomorskim 

************************************
W maju odbył się Międzyszkolny Konkurs Gramatyczny dla klas III. Naszą szkołę reprezentowali: Zuzanna Kowalska, Amelia Micek oraz Antoni Guba. Informujemy, że uczennice klasy 3 B zajęły ex aequo III miejsce! Gratulujemy!

************************************

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie klasy II: Karol Tworkowski oraz Oliwier Dymowski uzyskali wynik BARDZO DOBRY w swojej kategorii w Międzynarodowym Konkursie KANGUR MATEMATYCZNY. Uczestniczyli  oni w gali rozdania nagród w Bydgoszczy.  Wyróżnienia w tym konkursie zdobyli natomiast: Nikodem Burzak – kl. II, Lena Matuszak – kl. III b oraz Maksymilian Marciniak – kl. III b.  Serdecznie gratulujemy!!!

************************************
Informujemy, że film klasy III B zdobył WYRÓŻNIENIE w konkursie ogólnopolskiego programu Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu.

************************************
Jakub Dzioba, Jan Niemczyk oraz Lena Matuszak otrzymali wyróżnienia
w międzyszkolnym konkursie języka angielskiego.
Serdecznie gratulujemy!
 
 
 ********************************
Marcin Steppa z klasy VI  został finalistą Wojewódzkiego Konkursu z Historii dla Uczniów Szkół Podstawowych. Finał odbył się 12 maja 2018 r. w Zespole Szkół nr 7  w Bydgoszczy. Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych. Dziękujemy za godne reprezentowanie Katolickiej Szkoły Podstawowej.
 
********************************

28 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1 w Inowrocławiu odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Wierszobranie”.

14 maja odbyło się rozdanie nagród zwycięzcom.  W konkursie wzięło udział 21 uczestników z klas I- III z inowrocławskich szkół podstawowych.  
Z przyjemnością informujemy, że uczennice naszej szkoły zajęły wysokie pozycje: I miejsce – Agnieszka Ler (kl. I), III miejsce Amelia Wilińska (kl. II), II miejsce – Lena Celanowicz (kl. IIIB).  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
********************************
14 kwietnia w SP 11 w Inowrocławiu odbył się międzyszkolny konkurs historyczny POLSKA PIASTÓW przeznaczony dla dzieci z klas IV i V. W konkursie wzięło udział 45 uczniów z inowrocławskich podstawówek Nasza szkołę reprezentowało troje czwartoklasistów i troje piątoklasistów. Miło nam poinformować, iż MIKOŁAJ STEPPA  z klasy V zajął 2 miejsce, a ŁUKASZ KOPCZYŃSKI otrzymał wyróżnienie.

********************************

Dnia 12 kwietnia 2018 r. w Gnieźnie odbyło się podsumowanie Archidiecezjalnego Konkursu z okazji 600-lecia Prymasostwa w Polsce.
Z radością informujemy, że w kategorii szkół podstawowych drugie miejsce zajął Marcin Steppa, uczeń szóstej klasy Katolickiej Szkoły Podstawowej. Wszyscy laureaci otrzymali nagrody rzeczowe, pamiątkowe dyplomy oraz gratulacje z rąk Księdza Arcybiskupa Wojciecha Polaka, Metropolity Gnieźnieńskiego i Prymasa Polski.

********************************

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że trójka naszych uczniów jako zespół zajął zaszczytne pierwsze miejsce!!! Chłopców ten sukces bardzo uskrzydlił i ucieszył…..

Dnia 12 kwietnia 2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie wiedzowym „Na zdrowie” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 10 w Inowrocławiu. Konkurs obejmował zagadnienia związane ze zdrowiem, począwszy od zdrowego żywienia, przez zdrowy tryb życia, a na ratowaniu zdrowia i życia skończywszy. Zadania konkursowe kształtowały u dzieci  umiejętność twórczej pracy grupowej połączonej z  rywalizacją międzyszkolną,  a zadania miały formę rebusów, krzyżówek, zagadek, testów wyboru. W konkursie startowało 6 drużyn z klas drugich różnych inowrocławskich szkół. Katolicką Szkołę Podstawową reprezentowali: Nikodem Burzak, Oliwier Dymowski i Karol Tworkowski z klasy II.

Cóż więcej dodać – my cieszymy się razem z nimi!!!

**********************************

Uczniowie klasy IIIb Maciej Kaszuba oraz Lena Matuszak otrzymali wyróżnienia w konkursie języka angielskiego LET’S SPEAK AND READ TOGETHER organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 11 w Inowrocławiu.

******************************************

Uczennica klasy 3B Blanka Kaczmarek zdobyła II miejsce
w międzyszkolnym konkursie plastycznym
„NAJPIĘKNIEJSZY STROIK WIELKANOCNY”

***************************************

SREBRO MŁODYCH PIŁKARZY

W piątek 23.03.2018r.w Jaksicach odbył się turniej halowej piłki nożnej, w którym uczestniczyli piłkarze z KSP. Brało  w nim udział sześć zespołów: z Turzan, Orłowa, Tupadeł, Jaksic i Góry.

Nasza drużyna w grupie pokonała 4:0 Orłowo i 1:0 gospodarza imprezy – Jaksice.  W półfinale nasi chłopcy wygrali 1:0 z Tupadłami. W finale po emocjonującym spotkaniu ulegli zespołowi z Turzan 2:1.

W naszej reprezentacji grali: Jan Piotrowski, Jan Niemczyk, Jakub Dzioba, Jakub i Mateusz Morzydusza, Robert Topolewski  oraz kapitan zespołu Kacper Krusiński.

 

********************************************

W sobotę 3 lutego uczniowie klas trzecich w składzie: Amelia Micek, Lena Matuszak i Wojciech Stawoski,  jako drużyna wzięli udział w XIV Międzyszkolnym Konkursie Regionalnym – INOWROCŁAW I OKOLICE.   Zdobyli WYRÓŻNIENIE!

Gratulujemy rozległej wiedzy o naszym mieście!!!

 

********************************************

Z przyjemnością informujemy, że uczennice z klasy 1 w konkursie plastycznym „Anielskie święta” zorganizowanym przez klub KSM „Rondo” zajęły wysokie miejsca:

  • Nadia Zaborowska – I miejsce,
  • Agnieszka Ler- IIImiejsce,
  • Malwina Kujawa-Myśliwiec – wyróżnienie.  

Wyróżniona została również Amelia Micek z klasy 3 B w międzyszkolnym konkursie plastycznym zorganizowanym przez Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Inowrocławiu pt.:  „KOCHAJ DZIECI NIE PAL ŚMIECI”

 

**************************************

Z przyjemnością informujemy, że troje  uczniów klasy 3b zostało laureatami MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU O TEMATYCE ANTYNIKOTYNOWEJ organizowanego przez Integracyjną  Szkołę Podstawową w Inowrocławiu.  Wykonali kartkę do palacza i wymyślili hasło, które ma przekonać osoby z nałogiem do rzucenia palenia. 

Lena Matuszak zdobyła I miejsce, a bracia Mateusz i Jakub Morzydusza zajęli III miejsce.

Serdecznie gratulujemy !!!

*****************************************************************

W sobotę 21 października 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 16 im. Jana Pawła II w Inowrocławiu odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Religijnej. Katolicką Szkołę Podstawową reprezentowali:
klasy 1-3: Lena Celanowicz, Wojciech Stawoski;
klasy 4-6: Amma Celanowicz, Natalia Talma.
Łącznie wystąpiło 35 uczestników. Jury oceniało w dwóch kategoriach wiekowych.
Wystąpienia wszystkich uczestników były na bardzo wysokim poziomie. Wszyscy reprezentanci z naszej szkoły wywalczyli nagrody. Lena Celanowicz zajęła 2 miejsce, natomiast Wojciech Stwoski, Natalia Talma oraz Anna Celanowicz zdobyli wyróżnienia. Gratulujemy!

 

****************************************************************

 

Z przyjemnością informujemy, że Nadia Kasprzak- uczennica klasy 3b KSP została laureatką quizu „Bezpieczna droga do szkoły z poradami Polfinka” przeznaczonego dla uczniów klas I-III powiatu inowrocławskiego. Organizatorem była Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu. Gratulujemy!!!

 

*********************************************************************

20 października po odmówieniu dziesiątki Różańca Świętego rozstrzygnięty został konkurs szkolny „Mój różaniec” zorganizowany przez świetlicę szkolną. I miejsce zajął Jakub Frątczak z klasy III B, II miejsce zajęła Agnieszka Ler z klasy I, III miejsce Zajęła Zuzanna Prątnicka z klasy I, a wyróżnienie przyznano Agacie Dudek również z klasy I. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody. Serdecznie gratulujemy!!!

*******************************************************************************

Najlepsza w mieście!!!

W dniu 26 stycznia 2015 roku w Katolickiej Szkole Podstawowej w Inowrocławiu odbyło się podsumowanie ewaluacji zewnętrznej i uroczyste wręczenie raportu. W uroczystości wzięli udział liczni i zacni goście: arcybiskup Wojciech Polak – Prymas Polski, Anna Łukaszewska – Kujawsko – Pomorski Kurator Oświaty, Beata Wasilewska, Wojciech Gliwiński – starsi wizytatorzy Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, ks. Piotr Halczuk – przewodniczący Wydziału Katechetycznego Archidiecezji Gnieźnieńskiej, ks. Maciej Lisiecki – były dyrektor szkoły, ks. dziekan kanonik  Paweł Kowalski, zastępca prezydenta Inowrocławia – Wojciech Piniewski, Magdalena Kaiser – naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Promocji i Sportu, dyrektorzy zaprzyjaźnionych przedszkoli, partnerzy i przyjaciele szkoły oraz rodzice i uczniowie. Badaniu, w ramach ewaluacji, podlegały trzy obszary pracy szkoły:

Uczniowie nabywają wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej,

Szkoła lub placówka wspomaga rozwój uczniów z uwzględnieniem ich indywidualnej sytuacji,

Szkoła lub placówka, organizując procesy edukacyjne uwzględnia wnioski z analizy wyników sprawdzianu, egzaminu gimnazjalnego, egzaminu maturalnego i egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie oraz innych badań zewnętrznych i wewnętrznych.

Uzyskane wyniki bardzo wysokie (poziom „A”) świadczą o doskonałej realizacji wszystkich wymagań.

Ewaluatorzy szczególnie wysoko ocenili warunki, jakie szkoła stwarza każdemu uczniowi, aby czuł się w niej przyjaźnie i bezpiecznie. Kujawsko – Pomorski Kurator Oświaty przekazała raport z ewaluacji na ręce ks. arcybiskupa Wojciecha Polaka oraz dyrektora ks. Jana Maćkowiaka i wicedyrektor Magdaleny Szewczykowskiej. Pani Kurator w swoim wystąpieniu pogratulowała szkole sukcesów, wysokich wyników kształcenia, uczniom wielu zainteresowań i talentów i podkreśliła, że jest wspaniałą wizytówką województwa kujawsko – pomorskiego. Potwierdzeniem wysokiej jakości pracy szkoły był przygotowany przez nauczycieli i uczniów program artystyczny. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności i talenty zdobyte na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Można było obejrzeć „Czerwonego Kapturka” w wersji angielskiej, zobaczyć pokaz tańca oraz posłuchać zespołów wokalno – instrumentalnych.

Wielu uczniów naszej szkoły bierze udział w licznych konkursach, zawodach i olimpiadach. Mamy powód do dumy, gdyż liczne grono zdobywa laury zwycięstwa i wspina się wysoko w wielu dziedzinach.