Wycieczki szkolne

Rok szkolny 2018/2019

„Ekostrefa”

W piątek uczniowie z klasy drugiej byli w Centrum Edukacji Ekologicznej „Ekostrefa”. Na zajęciach dowiedziały się w jaki sposób powstaje ciepło i jak dociera do naszych mieszkań oraz skąd bierze się ciepła woda w kranie i kaloryferach? Zwiedziły również ciepłownię Rąbin.Zajęcia były ciekawe i dały dzieciom wiele radości.

 

 

Wycieczka integracyjna do Łojewa klas 0 i 1

W środę 26 września uczniowie oddziału 0 oraz klasy 1 wybrali się na integracyjną wycieczkę do Łojewa. Zapoznali się z tradycjami prasłowiańskimi i aktywnie spędzili czas na świeżym powietrzu. Wrócili do Inowrocławia szczęśliwi z pamiątkami i dyplomami.

Rajd Pieczonego Ziemniaka

17 września 2018 roku uczniowie klas II-VI wzięli udział w rajdzie pieczonego ziemniaka. Dzieci płynęły statkiem „Rusałka” z Kruszwicy do Górek Popowskich, a następnie udały się do bazy edukacyjno – szkoleniowej „Rysiówka” na półwyspie Potrzymiech, gdzie wysłuchały prelekcji na temat walorów nadgoplańskiej przyrody. Uczestnicy rajdu zajadali się również kiełbaską z grilla i pieczonymi ziemniakami, grali w piłkę, skakali w dal, a także wzięli udział w wyborach miss i mistera rajdu. Zabawy było co niemiara!

********************************************************************

Rok szkolny 2017/2018

24 października klasy 2,3a i 3b uczestniczyły w wycieczce do Torunia. Uczniowie podczas seansu w Planetarium pt.: „Mój kumpel Niko” mieli okazję poznać dzieciństwo Mikołaja Kopernika, który od najmłodszych lat fascynował się niebem, gwiazdami i Kosmosem. Następnie zwiedzili rynek oraz kupili pamiątki. Na koniec wzięli udział w lekcji zamkowej, pokazie walk rycerskich oraz zwiedzaniu ruin Zamku Krzyżackiego.

***************************************************

9 października klasa pierwsza była na integracyjnej wycieczce w stadninie koni w Łojewie.Dzieci zwiedziły stajnię i poznały konie,które tam mieszkają.Była także przejażdżka konna.Na zajęciach plastycznych każdy mógł stworzyć własnego konia, które potem wzięły udział w zawodach.Pogoda i humory dopisały.