Rozwijamy czytelnictwo

Z  radością informujemy, że klasa 2 KSP ukończyła I moduł innowacji pedagogicznej  „Lekturki spod chmurki” realizowanej  w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego wspierającego rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III ,,Czytam z klasą- lekturki spod chmurki”.

Uczniowie z wielkim zaangażowaniem wykonali zadania w ramach pierwszego modułu „Fikuśne lekturki spod chmurki”  i otrzymali CERTYFIKAT.

Wybraliśmy lekturę  „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” autorstwa Justyny Bednarek. Realizację projektu rozpoczęliśmy na początku października od obejrzenia krótkiego filmu informacyjnego ze strony projektu. Następnie dzieci ulepiły z plasteliny „Czytusia”. Przygotowaliśmy w klasie KĄCIK CZYTELNICZY i umieściliśmy w nim plakat Projektu oraz nasze Czytusie.

 Dzieci w LEKTURNIKU pokolorowały  okładkę, podpisały się i uzupełniły strony związane z pierwszą przeczytaną lekturą.

Zaprosiliśmy gościa dyrektora szkoły ks. mgr Jana Maćkowiaka, który przeczytał nam fragmenty lektury i zachęcił uczniów do czytania książek. Opowiedział również o swoich ulubionych książkach.  Uczestniczyliśmy również w spotkaniu „Skarpetkowe historie”  w Bibliotece Miejskiej w Inowrocławiu, gdzie również pani bibliotekarka Aneta Muskała czytała nam fragmenty lektury, rozmawialiśmy o naszych ulubionych bohaterach i ich przygodach oraz wykonaliśmy ze skarpetek postaci z lektury. Było to niezwykle atrakcyjne spotkania. 

Uczniowie również zaprojektowali  i wykonali zakładki do książek w kształcie skarpetek, które nawiązywały do przeczytanej lektury. Wykonane zakładki podarowali uczniom oddziału zerowego, którym przeczytali fragment lektury.

W naszej klasie zorganizowaliśmy także WYSTAWKĘ na temat czytanej lektury. Umieściliśmy w niej samodzielnie wykonane ze skarpetek postacie lektury oraz książki.

 Przed nami 2 moduł „Zwierzęce lekturki  spod chmurki”  – po jego zakończeniu również zdamy Wam relację! Zachęcamy wszystkich do czytania książek!!!