Inauguracja

11 września 2019 roku o godzinie 15.30, w kościele pw. Świętej Królowej Jadwigi, odbyła się inauguracja roku szkolnego 2019/2020 w Szkole Katolickiej w Inowrocławiu. Mszy świętej przewodniczył arcybiskup Wojciech Polak metropolita gnieźnieński Prymas Polski.
Oprócz rodziców, uczniów i grona pedagogicznego na uroczystość przybyli także zaproszeni goście: Pan Wojciech Piniewski – Zastępca Prezydenta Miasta Inowrocławia, Pani Lidia Stolarska – radna Inowrocławia oraz Pan Marek Gralik – Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty. Wszystkich gości przywitał Dyrektor Szkoły – ks. Jan Maćkowiak.

W wygłoszonej homilii Prymas Polski nawiązał do Ewangelii i wyjaśnił, dlaczego błogosławieni są wszyscy ubodzy, odrzuceni i płaczący. Arcybiskup Wojciech Polak dał nam także do zrozumienia, że wszyscy powinniśmy być wrażliwi na los innych i spieszyć im z pomocą. Podkreślił, że miarą człowieczeństwa jest stosunek do drugiego człowieka: „Nie możemy być obojętni i na siebie niewrażliwi. Chcemy być blisko tych, którzy są wśród nas smutni, którzy cierpią i płaczą”.
Po mszy świętej metropolita gnieźnieński wręczył nauczycielom akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego.
Uroczystość została zakończona ślubowaniem pierwszoklasistów oraz pantomimą
pt. „Ręce”, w wykonaniu uczniów klasy siódmej, piątej oraz uczennicy klasy szóstej.