Uroczystości odpustowe ku czci świętego Wojciecha

28 kwietnia 2019 r. z samego rana, już o 7.30, spod kościoła św. Królowej Jadwigi wyruszył autobus z uczniami Katolickiej Szkoły Podstawowej w Inowrocławiu, ich rodzicami, nauczycielami i sympatykami szkolnej społeczności. Wyjazdowi przewodniczył dyrektor szkoły – ks. Jan Maćkowiak.

            Wszyscy spieszyli do Gniezna na uroczystości odpustowe ku czci świętego Wojciecha –patrona Polski, biskupa, męczennika, którego ciało, jak głosi legenda, król Bolesław Chrobry wykupił od Prusaków za tyle złota, ile ono ważyło i złożył je na pamiątkę w Gnieźnie, w kościele zbudowanym na Wzgórzu Lecha.

Tegoroczne obchody przeżywane były w łączności z 70. rocznicą ingresu kard.Stefana Wyszyńskiego, 40. rocznicą pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do ojczyzny i Gniezna oraz 30. rocznicą istnienia gnieźnieńskiego Caritas.

We mszy uczestniczyli biskupi z Polski i zagranicy wraz z noncjuszem apostolskim
w Polsce – abp.Salvatore Pennacchio oraz przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski – abp.Stanisławem Gądeckim. W czasie nabożeństwa śpiewał Chór Prymasowski, a zgodnie
z wieloletnią tradycją Prymas Polski –  abp Wojciech Polak – poświęcił płaszcze dla nowych członków Towarzystwa św. Wojciecha.

Misjonarzom, którzy będą głosić Ewangelię na całym świecie, rozdano krzyże misyjne.
W uroczystościach uczestniczyły delegacje wiernych z całej Polski, a wśród wielu sztandarów powiewał także nasz – Katolickiej Szkoły Podstawowej. Poczet sztandarowy tworzyli: Jakub Madajewski, Wojciech Rusak, Bartłomiej Steppa, Mateusz Talma, Wanessa Kowalcze, Anna Kwaśniowska, Kaja Paczkowska i Zuzanna Szypura.

Niezmiernie cieszy nas, że z roku na rok, na odpuście ku czci św. Wojciecha jest coraz więcej reprezentantów naszej szkoły.

Kochani uczniowie i sympatycy naszej szkolnej wspólnoty –  już dziś zapraszamy Was na tę piękną uroczystość, która odbędzie się w kwietniu następnego roku.

                                                                                                                 Joanna Szypura