I miejsce w międzyszkolnym konkursie

W minioną sobotę, 9 lutego 2019 r., w Szkole Podstawowej nr 2 w Inowrocławiu odbył się, już po raz piętnasty,  konkurs dla klas trzecich, dotyczący wiedzy o naszym mieście i okolicach.

Szkołę reprezentowali dwaj uczniowie klasy III : Karol Tworkowski i Oliwier Dymowski. Startowało w sumie 7 zespołów z inowrocławskich podstawówek. Uczniowie musieli wykazać się znajomością historii  naszego miasta, umiejętnością rozmieszczenia ważniejszych pomników, kościołów, a także wiedzą o najrozmaitszych ciekawostkach związanych z Inowrocławiem.     

Uczestnicy rozwiązywali quizy, krzyżówki, rozsypanki wyrazowe, wskazywali odpowiedzi prawdziwe i fałszywe, opisywali wskazane  na ilustracjach miejsca Inowrocławia.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że zespół z Katolickiej Szkoły Podstawowej zajął zaszczytne I miejsce. Brawa dla chłopców. Wychowawca, rodzice, uczniowie klasy III i z pewnością cała szkolna społeczność są  z Was dumni !!! Życzymy dalszych sukcesów.                                    / Joanna Szypura/