Spotkanie z Przyjaznym Dietetykiem

20 marca, przy współpracy z firmą Viando, odbyła się w naszej szkole prelekcja z Przyjaznym Dietetykiem –  panią Pauliną Ciesielską. Spotkanie miało na celu m.in. budowanie świadomości żywieniowej i uświadomienie dzieciom, że  na prawidłowy rozwój i zdrowie ma wpływ dieta. Ma ona szczególne znaczenie w okresie rozwoju, w którym  znajdują się uczniowie szkoły podstawowej. Gość zwrócił szczególną uwagę na konieczność codziennego stosowania się do zaleceń i wykorzystywania poznanych wiadomości w praktyce. Podczas spotkania uczniowie mieli również okazję sprawdzenia swojej wiedzy w rozgrywkach umysłowych, takich jak zagadki czy quizy.   

Nasza szkoła włącza się w wiele akcji, programów i projektów propagujących zdrowe odżywianie. W tym roku szkolnym przystąpiła  do  Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu”. Organizatorem przedsięwzięcia jest fundacja „Szkoła na Widelcu”. Celem akcji jest zaszczepienie w dzieciach, już od najmłodszych lat, dobrych nawyków żywieniowych, dlatego też w projekcie biorą udział  uczniowie klas I-III.   Działania  wykonywane są zarówno w szkole, jak i w domu. Uczniowie z pomocą nauczycieli i rodziców przyrządzają w szkole posiłki, a następnie spożywają je przy wspólnie nakrytym stole. Oprócz tego dzielą się między sobą ciekawymi przepisami, które wypróbowali przy pomocy swoich najbliższych; próbują nowych smaków; zakładają hodowle warzyw; opowiadają  młodszym kolegom o zaletach zdrowego odżywiania. Uczniowie wykonują swoje zadania z zainteresowaniem, a przy tym doskonale się bawią.  Działania z realizacji programu przedstawiane są na „Mapie Dobrych Działań Szkół”.