II edycja Piosenki Patriotycznej dla Przedszkolaków

W  sobotę 04.03.201r. w murach  Katolickiej  Szkoły  Podstawowej rozbrzmiewały  patriotyczne i sentymentalne melodie a wszystko, dlatego że tego dnia odbyła się druga już edycja Piosenki Patriotycznej dla Przedszkolaków.

W KSP prowadzi się wiele działań o charakterze patriotycznym – uczniowie chodzą m.in. na obchody 11 listopada pod Pomnik Powstańców Wielkopolskich ze sztandarem, co roku organizuje się apele z okazji Święta Odzyskania Niepodległości  wspomniany konkurs pięknie dopełnia ideę realizowania patriotyzmu w katolickiej podstawówce. Opiekunem wszystkich w/w działań jest nauczyciel klasy I – p. Joanna Szypura. Niezmiernie buduje nas fakt,  że konkurs cieszy się coraz większą popularnością i zainteresowaniem  – bowiem  brało  w nim udział  dwudziestu przedszkolaków z różnych inowrocławskich przedszkoli. Uczestnicy w wieku od 4 do 6 lat prezentowali bardzo różnorodny repertuar.

Występy dzieci oceniało jury w składzie: pani dr Aleksandra Brejza (muzyk, kompozytor, wykładowca Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i Państwowej Szkoły Muzycznej w Inowrocławiu), pani mgr Karina Milińska-Kopczyńska (nauczyciel muzyki w Państwowej Szkole Muzycznej w Inowrocławiu oraz w KSP w Inowrocławiu) oraz specjalnie zaproszony  na tę uroczystość gość – pani ppor. Karolina Solarz – żołnierz z 2 Pułku Inżynieryjnego w Inowrocławiu, z którym szkoła – organizator konkursu, dwa lata temu  nawiązała współpracę. Jury miało na prawdę  trudny orzech do zgryzienia, aby wyłonić najlepszych, bowiem poziom był bardzo wyrównany, a właściwie występ każdego dziecka zasługiwał na szczególne wyróżnienie.

Ostatecznie I m-ce zajęła Urszula Kwaśniak (6l.) z Przedszkola „Kujawskie Dzieci”, która pięknie wykonała „Pałacyk Michla”, II miejsce przyznano najmłodszej uczestniczce, Liliannie Ignaczak (4 l.) z piosenką „Przybyli ułani pod okienko” z Przedszkola „Muzyczna Kraina”,  III miejsce z kolei przypadło Adrianowi Malinowskiemu(6l.) , który niezwykle dojrzale wykonał piosenkę „Żeby Polska była Polską” z Niepublicznego Przedszkola „Piastuś”.

Jury zdecydowało przyznać wyróżnienia:  Gabrysi Kręgowskiej, Jakubowi Woźniakowi, Agnieszce Ler, Mikołajowi Spornemu, Alicji Maślonik, Sandrze Barczak,  Zofii Iwaniuk, Małgorzacie Jamroziak,  Wiktorii Juszko, Julii Osińskiej, Amelii Pochockiej, Olimpii Wapiennik, Julii Wiktorowicz, Emilii Mikołajczak, Filipowi Wesołowskiemu, Amandzie Głogowskiej oraz Ninie Martysz.

Organizatorom konkursu bardzo zależało na tym,  aby docenione dyplomami i nagrodami zostało każde dziecko. Nagrody ufundował organizator konkursu – Katolicka Szkoła Podstawowa, współpracujące ze szkołą inowrocławskie drukarnie „Druk-Intro” i „Pozkal”, a także 2 Pułk Inżynieryjny w Inowrocławiu.

Mamy nadzieję, że za rok wszyscy spotkamy się ponownie po to, by znowu przypomnieć sobie melodie  najpiękniejszych piosenek, przy których nasi rodacy walczyli i gotowi byli oddać życie za wolną Polskę.

Więcej zdjęć na www.pomorska.pl/Inowrocław : http://www.pomorska.pl/wiadomosci/inowroclaw/g/w-inowroclawskim-katoliku-przedszkolaki-spiewaly-piesni-patriotyczne,11855110,22933134/