Katolicka Szkoła Podstawowa im. bł. księdza Władysława Demskiego w Inowrocławiu
Katolicka Szkoła Podstawowa im. bł. księdza Władysława Demskiego w Inowrocławiu

Ważne

Mówią o nas :)

Kampania w naszej szkole

Zosia Chęcik została mistrzynią Inowrocławia szkół podstawowych klas IV-VI w gimnastyce sportowej. Wspaniale spisali się również: Julia Szypura i Michał Kwaśniowski, którzy zdobyli brązowe medale. Gratulujemy!!!.

Uczniowie naszej szkoły 20 października 2012 r. brali udział w  Międzyszkolnym Konkursie Poezji i Prozy Religijnej organizowanym przez  Szkołę Podstawową nr 16, osiągając czołowe lokaty. Jakub Luber zajął I miejsce, Grzegorz Kornatowski II miejsce w kategorii klas IV-VI, a w kategorii klas I-III Maciej Korsakowski I miejsce zaś Mikołaj Trzebuchowski miejsce II. GRATULUJEMY !!!

27 października 2012 roku odbyły się Mistrzostwa Inowrocławia w pływaniu szkół podstawowych i gimnazjalnych. W kategorii chłopców od 7 do 9 lat uczeń naszej szkoły Dominik Miś wywalczył III miejsce aż w dwóch stylach: kraulem i klasycznym. Gratulujemy Dominikowi!

W konkursie plastycznym pt. „Uroki starego Inowrocławia”, zorganizowanym przez szkołę podstawową nr 4, wyróżnienie zdobyła uczennica klasy III a Izabela Dybicz. Gratulujemy Izie!Nasi uczniowie z klas III: Jakub Strzeboński, Michał Woźniczka i Aleksander Pilarski zajęli III miejsce w IX Międzyszkolnym Konkursie "Inowrocław i okolice", który odbył się 22 lutego 2013 roku w Szkole Podstawowej nr 2.

Serdecznie gratulujemy!Jakub Strzeboński uczeń klasy III b i Maciej Korsakowski uczeń klasy III a wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie wiedzy o Unii Europejskiej "Europa naszym domem", który odbył się 2 marca 2013 roku w Szkole Podstawowej nr 10. W konkursie wzięło udział 14 uczniów i uczennic z inowrocławskich szkół.

Maciek zajął II, a Kuba III miejsce. GRATULACJE! 

11 kwietnia 2013 roku na pływalni "Wodny Park" zostały rozegrane Mistrzostwa Zespołu Szkół Katolickich im. bł. ks. Władysława Demskiego w Inowrocławiu w pływaniu. Z naszej szkoły wystartowało wielu zawodników, z których część może poszczycić się sukcesami zajęcia miejsc na podium.

W kategorii szkoła podstawowa kl. 6/ gimnazjum kl. 1, wśród chłopców w stylu klasycznym triumfował Marcin Mezer. W tej samej kategorii wiekowej, w stylu grzbietowym również Marcin zajął I miejsce.

W kategorii szkoła podstawowa kl. 5, wśród dziewcząt pływających "grzbietem" Ola Fajfer z kl. 4 zajęła I miejsce, a Kasia Szczepańska z kl. 5 miejsce III.

W tej samej kategorii wiekowej, wśród chłopców w stylu klasycznym triumfował Stasiu Szczupak z kl. 5, a miejsce III zajął jego kolega z klasy Stasiu Nowicki. Stylem grzbietowym dobrze popłynęli Jeremiasz Gremblewski plasując sie na miejscu II i Wojtek Panfil zajmując miejsce III. Obaj chłopcy są uczniami kl.5. W stylu dowolnym II miejsce zajął Stasiu Szczupak.

W Międzyszkolnym Konkursie Poezji Religijnej w kategorii klas I-III laureatką pierwszego miejsca została Jagoda Kamelska uczennica klasy III. W kategorii klas IV-VI drugie miejsce zajął Jakub Luber, a trzecie Grzegorz Kornatowski obydwaj z klasy VI. Gratulujemy :)

Zofia Olejnik z klasy V zajęłą I miejsce w międzyszkolnym konkursie plastycznym "Anioł Stróż moim przyjacielem" w kategorii klas IV-VI, a Mikołaj Trzebuchowski z klasy III w kategorii klas I-III.

W Miedzyszkolnym Konkursie Plastycznym pt. "Twórczość Juliana Tuwima - słowem i pędzlem malowane" laureatami zostali:

I miejsce - Zuzanna Szypura z klasy III

II miejsce - Katarzyna Stężała z klasy II

a wyróżnienie zdobyła Jagoda Kamelska z klasy III

Gratulujemy :)

W V Międzyszkolnym Konkursie Krasomówczym "Szczęśliwa siódemka" III miejsce zajęła

uczennica klasy V Julia Kłos. Gratulujemy.

W II Wojewódzkim Konkursie Historycznym dla uczniów szkół podstawowych współorganizowanym przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty tytuł finalisty wywalczył uczeń klasy VI Grzegorz Kornatowski. Uczestnikiem finału był także Dominik Rydz. Gratulujemy.

W Międzyszkolnym Konkursie wiedzy o Unii Europejskiej "Europa naszym wspólnym domem" laureatem I miejsca został Mikołaj Trzebuchowski, a II miejsce zajął Mikołaj Łodygowski. Obaj są uczniami klasy III. Gratulujemy.

W X Międzyszkonym Konkursie Regionalnym "Inowrocław i okolice" II miejsce zajęli uczniowie naszej szkoły: Jagoda Kamelska, Wojtek Rusak i Mateusz Pietrzak. Gratulujemy.

W konkursie "Młodzi mistrzowie łamańców językowych" dla szkół podstawowych z Inowrocławia zwyciężył Wiktor Jarzynowski, laureatem II miejsca został Grzegorz Kornatowski, a III miejsce wywalczyli Dominik Rydz i Wojciech Panfil, wyróżnienie zaś otrzymali Stanisław Nowicki, Katarzyna Michalak, Mikołaj Dybicz - wszyscy to uczniowie klasy VI. Gratulacje.

Zespół uczniów z naszej szkoły w składzie Mikołaj Trzebuchowski, Szymon Jaskółd i Michał Woźniczka  zajął I miejsce w Międzyszkolnym zespołowym konkursie z języka angielskiego "English Zone". Gratulujemy.

Laureatem I miejsca w matematycznym konkursie powiatowym "Miasto i powiat w liczbach" organizowanym przez Gimnazjum Katolickie został Grzegorz Kornatowski. Grzesiu Gratulacje.

Wyróżnienia w konkursie recytatorskim poświęconym twórczości Agnieszki Frączek zdobyli uczniowie z naszej szkoły: Mikołaj Trzebuchowski z klasy III, Ania Celanowicz z klasy I, Nadia Szubarga z klasy I, Alicja Witkowska z klasy II i Jagoda Kamelska z klasy III. Gratulacje.

W konkursie historycznym organizowanym przez Gimnazjum Katolickie dla uczniów klas VI "Inowrocław i okolice" III miejsce zajęła uczennica klasy V Zofia Kowal. Gratulujemy i życzymy tytułu laureata I miejsca za rok.

Fantastycznie spisali się nasi uczniowie, którzy reprezentowali naszą szkołę w Mistrzostwach Inowrocławia Szkół Podstawowych w gimnastyce sportowej. Reprezentanci naszej szkoły w składzie: Julia Szypura, Zofia Chęcik, Zofia Olejnik, Julia Gajecka, Aleksandra Fajfer, Patrycja Morzydusza, Zofia Kowal, Julia Kłos, Katarzyna Warszawiak, Dominika Karaszewska, Laura Piotrowska, Julia Siemianowska, Michał Kwaśniowski, Mikołaj Górski, Wojciech Łysiak, Stanisław Szczupa, zajęli pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych i przywieźli cenny puchar. Gratulacje!!!

Różnego rodzaju przewroty, stanie na rękach, stanie na głowie, przerzuty bokiem i różnorodne skoki to tylko niektóre ćwiczenia, z którymi musieli się zmagać nasi reprezentanci, którzy wystąpili podczas Mistrzostw Szkół Podstawowych w gimnastyce sportowej. Już sam udział i wykonanie tych ćwiczeń jak podkreślił rozpoczynający zawody wicedyrektor gimnazjum nr 3 jest sukcesem, a jeśli zdobywa się medale i puchar radość jest jeszcze większa. Nasi uczniowie spisali się na medal.

- Złoto indywidualnie zdobyła: Zosia Chęcik

- Brązowe medale indywidualnie wywalczyli: Julia Szypura i Michał Kwaśniowski

- Srebro – 4 osobowy zespół dziewcząt: Zosia Chęcik, Julia Szypura, Zosia Olejnik, Julia Gajecka

- Srebro – 4 osobowy zespół chłopców: Michał Kwaśniowski, Mikołaj Górski, Wojciech Łysiak, Stanisław Szczupak

- Złoto dla reprezentacji naszej szkoły w składzie: Julia Szypura, Zofia Chęcik, Zofia Olejnik, Julia Gajecka, Aleksandra Fajfer, Patrycja Morzydusza, Gabrysia Gawlak, Zofia Kowal, Julia Kłos, Katarzyna Warszawiak, Dominika Karaszewska, Laura Piotrowska, Julia Siemianowska, Michał Kwaśniowski, Mikołaj Górski, Wojciech Łysiak, Stanisław Szczupak

W środę tj. 09.04.2014 r. uczniowie naszej szkoły ze szkolnego kółka teatralnego wzięli udział w Konfrontacji Teatrów Dziecięcych "Teatr bez granic", która odbyła się w Teatrze Miejskim w Inowrocławiu. Nasza reprezentacja o nazwie "Wesoła scena" przygotowała przedstawienie pt. "Calineczka" (reżyseria Joanna Szypura). Rywalizacja była bardzo zacięta, startowało 6 zespołów ze szkół podstawowych   i 4 z gimnazjum. Ostatecznie nasz uczeń III klasy - Mikołaj Trzebuchowski zajął wyróżnienie za kreację aktorską - było to wyróżnienie za rolę kreta. Występ w teatrze był dla nas dużym wyzwaniem, próbą własnych sił, pozwolił każdemu z nas poczuć się choć przez chwilę poważnym aktorem na dużej scenie. (10.04.2014 r.)

 

 

W Powiatowym Konkursie Pastycznym "Droga do świętości: Jan XXIII i Jan Paweł II" wyróżnienie zdobyła uczennica klasy III Natalia Stern. Gratulacje :)

Laureatem I miejsca w międzyszkolnym konkursie o życiu i twórczości Grzegorza Kasdepke został Mikołaj Trzebuchowski z klasy III.

II miejsce w miedzyszkolnym konkursie "Jestem bezpieczny na drodze" zdobył zespół uczniów z klasy III w składzie: Wojtek Rusak, Zuzanna Szypura i Mikołaj Trzebuchowski.

W międzyszkolnym konkursie małych form teatralnych "The Little Stage" laureatami I miejsca zostali uczniowie z klasy III: Kamila Dąbrowska, Bogna Szwarc, Kaja Paczkowska, Kuba Madajewski, Antek Jachacy, Szymon Jaskółd, Jagoda Kamelska, Wojtek Rusak, Natalia Stern, Zizia Szypura, Jakub Woźniak i Mikołaj Trzebuchowski.

W międzyszkonym konkursie historycznym "Dziedzictwo Starożytnej Grecji i Rzymu" wyróżnienia zdobyli Franek Dąbrowski z klasy V oraz Kuba Strzeboński z klasy IVb. Gratulacje :)

W międzyszkolnym konkursie plastyczno - językowym I miejsce zdobył duet uczniów z klasy V Franek Dąbrowskii i Michał Kwaśniowski. Miejsce V przypadło uczniom z klasy VI Wojtkowi Babijowi i Kubie Luberowi. Gratulujemy :)

W międzyszkolnym konkursie fotograficznym pt. "W poszukiwaniu wiosny" wyróżnienie w kategorii uczniów z klas I-III zdobył Bartek Filipiuk z klasy I, a w kategorii uczniów klas IV-VI również wyróżnienie przypadło w udziale Izie Dybicz. Obojgu gratulujemy :)

Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie z naszej szkoły w międzyszkolnym konkursie wiedzy ekologicznej. Zosia Kowal i Franciszek Dąbrowski z klasy V zajęli I miejsce, a Michał Kwaśniowski również z V klasy miejsce II. Gratulacje :)

II miejce w tym samym konkursie przypadło uczniowi klasy VI Mikołajowi Dybiczowi.

Wojtek Panfil z klasy VI zajął I miejsce w międzyszkolnym konkursie przyrodniczym na wykonanie prezentacji multimedialnej pt. "Środki transportu na przestrzeni wieków". Za swą pracę, obok tytułu laureata konkursu, Wojtek otrzymał również aż trzy cząstkowe oceny celujące: z przyrody, informatyki i historii. Gratulacje :)

Maria Koper z klasy V zajęła II miejsce w międzyszkolnym konkursie przyrodniczym "Wędrujemy po krainach Polski". Gratulacje.

Z roku na rok uczniowie naszej szkoły zajmują coraz wyższe lokaty w bardzo trudnym Powiatowym Konkursie Wiedzy o Regionie "Tu jest Polska" pod honorowym patronatem Towarzystwa Przyjaciół Janikowa im. H. Czamana. W tegorocznej, XIII już edycji konkursu Zofia Kowal zajęła VI miejsce zdobywając tytuł laureata konkursu, a Julka Kłos zdobyła miejsce VIII uzyskując również tytuł laureata. Obie uczennice z klasy V zapewniły sobie tym samym ocenę celującą z historii na koiec roku. Wielkie gratulacje :)

W Zespołowym Konkursie Języka Angielskiego Grzesiu Kornatowski, Mikołaj Dybicz i Dominik Rydz zajęli drugie miejsce. Brawo!

Nasz szkolny zespół taneczny "Tańczące Mapety" zają II miejsce w XII Międzyszkolnym Przeglądzie Zespołów Tanecznych pod hasłem "Bawmy się wesoło". Gratulacje.

II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Gramatycznym dla uczniów klas III wywalczył Mikołaj Trzebuchowski, a miejsce III przypadło jego koledze z klasy Wojtkowi Rusakowi. Gratulujemy.

Tosia Olejnik i Zuzia Drożkowska z "zerówki" zajęła I miejsce w konkursie piosenki angielskiej "English is fun II"

I miejsce w X Międzyszkolnym Konkursie Mitologicznym "W labiryncie mitów" zajęła Julka Kłos, a miejsce III przypadło Michałowi Kwaśniowskiemu. Oboje sa uczniami klasy V. Gratulacje.

III miejsce w konkursie matematycznym Młody Tales 2014 organizowanym przez gimnazjum nr 2 zajął uczeń klasy VI Jakub Luber. Gratulujemy.

Nasi najmłodsi uczniowie Natalia i Paweł Łukiewscy wzięli udział w Powiatowym Konkursie Plastycznym "Młody Europejczyk Artystą". Natalia zajęła III miejsce, a Paweł zdobył wyróżnienie. Gratulujemy.

W międzyszkolnym konkursie gramatycznym "Na zawiłości języka najlepsza gramatyka" Zofia Kowal z klasy V zajęła III miejsce, Kamil Petrykowski z klasy IV i Katarzyna Michalak z klasy VI zajęli II miejsce, a lauretami I miejsca zostali Grzegorz Kornatowski z klasy VI i Maria Koper z klasy V. Gratulacje.

W konkursie organizowanym przez Kujawskie Centrum Kultury I miejsce przypadło Oli Fajfer z klasy V. Gratulacje.

Mikołaj Trzebuchowski z klasy III zajął I miejsce w Miejsskim Konkursie Ortograficznym dla klas III. Gratulujemy.

Wyróżnienia w prestiżowym konkursie matematycznym organizowanym przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja kopernika w Toruniu wywalczyli:

Jakub Luber z klasy VI, Maria Koper z klasy V, Michał Kwaśniowski z klasy V, Mikołaj Trzebuchowski z klasy III i Wojciech Rusak z klasy III. Gratulujemy.

III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym "Liczby rządzą światem" dla uczniów klas V wywalczył Michał Kwaśniowski. Gratulacje.

Weronika Michalska z klasy VI zajęła IV miejsce w XVII edycji dyktanda o Złote Pióro Prezydenta Miasta Inowrocławia. Gratulacje.

W międzyszkolnym konkursie języka angielskiego First Step laureatem I miejsca został Grzegorz Kornatowski z klasy VI. Gratulacje.

W międzyszkolnym konkursie języka angielskiego oraganizowanym przez Gimnazjum nr 4, V miejsce przypadło Grzegorzowi Kornatowskiemu, a wyróżnienia zdobyli Katarzyna Michalak i Wojciech Panfil. Wszyscy są uczniami klasy VI.

W międzyszkolnym konkursie języka angielskiego dla uczniów klas IV szkół podstawowych II miejsce zajął Jakub Strzeboński z klasy IV b. Gratulujemy.

Grzegorz Kornatowski z klasy VI zajął I miejsce w międzyszkolnym konkursie literowania po angielsku. Gratulacje.

W zespołowym konkursie wiedzy o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii II miejsce przypadło zespołowi z naszej szkoły w składzie: Grzegorz Kornatowski, Zofia Kowal, Weronika Michalska, Jakub Luber. Gratulujemy.

Naszą szkołę w rozgrywkach i turniejach piłki nożnej w tym roku szkolnym reprezentował uczeń klasy IV a Konrad Krzesiński. Zdobył on II miejsce w Grand Prix Orlików Dopiewo 2014, IV miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej Orlików Aleks Cup 2014, I miejsce w Turnieju Piłki Nożnej PEGAZ CUP 2014 oraz Mistrzostwo Ligi w sezonie 2013 i wysokie prowadzenie w tabeli ligowej w sezonie 2014. Ogromne gratulacje.

W międzyszkolnym konkursie prozdrowotno-ekologicznym "Zdrowie a środowisko" organizowanym przez gimnazjum nr 2 laureatem I miejsca została Julia Kłos z klasy V, a miejsce III zajął Mikołaj Dybicz z klasy VI. Gratulacje.

Bartłomiej Steppa z klasy II zajął III miejsce w międzyszkolnym konkursie plastycznym "Za górami, za lasami...". Gratulacje.

W konkursie plastycznym "Jan Paweł II w oczach dziecka" II miejsce przypadło uczennicy klasy I Amelce Różyckiej, a wyróżnienie Kasi Stężale z klasy II. Gratulujemy.

Nasza szkoła otrzymała dyplom z podziękowaniami i wyrazami uznania za ogromny wkład podczas ogólnopolskiej akcji "Góra Grosza" przeprowadzanej pod patronatem MEN na rzecz Domów dla Dzieci i zawodowych rodzin zastępczych.