Katolicka Szkoła Podstawowa im. bł. księdza Władysława Demskiego w Inowrocławiu
Katolicka Szkoła Podstawowa im. bł. księdza Władysława Demskiego w Inowrocławiu

Ważne

Mówią o nas :)

Kampania w naszej szkole

Konkursy i zawody w roku szkolnym 2016/17

10 czerwca na placu siedziby firmy PLAST-MAR  w Balczewie podczas Festynu Ekologicznego odbył się finał współorganizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Inowrocławiu Powiatowego  Konkursu  „Recyklingowa rewia mody”. Do finału z naszej szkoły zakwalifikowali się: Oliwier Dymowski i Patryk Pasternak z klasy I oraz uczniowie klasy IIb: Lena Celanowicz, Jakub Frątczak, Zuzanna Kowalska,  Amelia Micek, Lena Mtuszak i  Jakub Morzydusza. Podczas finału na scenie zaprezentowali się: Lena Celanowicz, Amelia Micek, Lena Matuszak i  Jakub Morzydusza

Gratulujemy wszystkim finalistom oraz zdobywcy II miejsca, którym został Jakub Morzydusza!

W międzyszkolnym konkursie językowym ENGLISH FOR FUN dla klas III, który odbył się w Zespole Szkół Intergacyjnych Nina Szklarska zdobyła III miejsce, natomiast Antonina Antczak, Natalia Talma oraz Amelia Olszewska zdobyły wyróżnienia. Gratulujemy!!!

3 czerwca 2017 roku, w Szkole Podstawowej nr 11, odbył się konkurs „Na zawiłości języka najlepsza gramatyka”. Uczniowie musieli popisać się znajomością gramatyki polskiej, rozwiązując skomplikowaną krzyżówkę językową. Reprezentanci naszej szkoły zajęli w tym konkursie wysokie miejsca!
W kategorii klas IV- I miejsce Anna Celanowicz,
w kategorii klas VI – I miejsce Mikołaj Trzebuchowski, II miejsce – Zuzanna Szypura.
Serdecznie gratulujemy!

W czwartek 1 czerwca na Jasnej Górze w Częstochowie odbył się finał wielkiego ogólnopolskiego testu historycznego dla klas IV- VI pt ,, 300 lat koronacji obrazu jasnogórskiego". Finał został połączony z obchodami Dnia Dziecka.
Po wstępnych kwalifikacjach do finału dostało się 40 dzieci z całej Polski. Do Częstochowy przyjechało 33. Finaliści musieli rozwiązać test składający się z 60 pytań. W oczekiwaniu na wyniki dzieci wzięły udział  w mszy świętej połączonej z audiencją u Królowej, i garden party. Mikołaj Steppa z KSP, uczeń IV klasy został laureatem zajął I miejsce.

Półfinał Ogólnopolskiego Konkursu "Wielka Liga Czytelników"

21 kwietnia 2017 roku w Bibliotece Miejskiej im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu odbył się półfinał Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników”. Brali w nim udział uczniowie naszej szkoły.
Uczestnicy półfinału musieli rozwiązać testy, dotyczące znajomości „Bohaterskiego Misia” (klasy 1-3) oraz „Tomka na Czarnym Lądzie” (klasy 4-6). W kategorii klas 1-3 naszą szkołę reprezentowali: Lena Matuszak, Jan Niemczyk, Natalia Tworkowska, natomiast w kategorii klas 4-6: Marcin Steppa, Mikołaj Steppa, Nadia Szubarga.
Aby wziąć udział w rozgrywkach półfinałowych, nasi uczniowie musieli w ciągu kilku miesięcy przeczytać 10 wybranych lektur i rozwiązać testy, które miały na celu sprawdzenie znajomości treści książek.
Serdecznie gratulujemy uczniom dojścia do półfinału i z niecierpliwością czekamy na wyniki!

„Jestem bezpieczny na drodze”.

W sobotę 8 kwietnia uczniowie klas drugich zmagali się w drużynowym międzyszkolnym konkursie „Jestem bezpieczny na drodze”. Naszą szkołę reprezentowali: Weronika Jankowska i Lena Matuszak  uczennice klasy 2B oraz Mateusz Kiszka uczeń klasy 2A.  Drużyna KSP zdobyła II miejsce. Gratulujemy!!!

ZDOLNI EKOLODZY

W sobotę 18 marca br. odbył się Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny w Zespole Szkół Integracyjnych. Z radością informujemy, że Ania Celanowicz, Mikołaj Steppa zajęli 2 miejsce, a Antosia Mądrzyńska 3 miejsce. GRATULUJEMY!!!

WIELKA LIGA  CZYTELNIKÓW

W tym roku szkolnym bierzemy udział w III Ogólnopolskim Konkursie  WIELKA LIGA  CZYTELNIKÓW pod honorowym patronatem MEN. Zadaniem uczniów klas 1-3 i 4-6 było zdobycie 10 sprawności czytelniczych. Aż 11 uczniów klas 1-3 zebrało wymagane punkty i  wzięło udział w szkolnym teście kwalifikacyjnym, który odbył się 6 marca. Lekturą obowiązującą był „Rogaś z Doliny Roztoki” Marii Kownackiej.  Ostatecznie do półfinałów zakwalifikowali się:

Klasy 1-3:  Natalia Tworkowska, Lena Matuszak, Jan Niemczyk

Klasy 4-6: Marcin Steppa, Mikołaj Steppa, Nadia Szubarga

Gratulujemy i życzymy powodzenia!!!

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „ZAPOBIEGAJMY POŻAROM”

Uczennice klasy 2B: Lena Celanowicz i Lena Matuszak oraz   Roksana Reimann z klasy 0 zdobyły nagrody na szczeblu powiatowym w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „ZAPOBIEGAJMY POŻAROM” Gratulujemy!!!

„Wiatraki dawniej, wiatraki dziś”

Uczeń klasy II B Jakub Frątczak zajął I miejsce w konkursie „Wiatraki dawniej, wiatraki dziś” w kategorii Szkoła Podstawowa. Organizatorem  konkursu było KUJAWSKO-POMORSKIE CENTRUM EDUKACJI EKOLOGICZNEJ w Bydgoszczy . Komisja konkursowa oceniła 100 zdjęć. Serdecznie gratulujemy!

„EKO-hype głośno o ekologii” – laureaci

Uczniowie klasy II B wzięli udział w projekcie oraz konkursie fotograficznym „EKO-hype głośno o ekologii”.  Laureatami konkursu zostały: Blanka Kaczmarek – II miejsce, Lena Matuszak – III miejsce, Amelia Micek- III miejsce. Serdecznie gratulujemy! 

Konkurs przyrodniczy

W piątek 25.11.2016 odbył się Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczo-Misyjny "Podróże przez kontynenty - Europa". Z radością informujemy, że Mikołaj Trzebuchowski osiągnął najwyższy wynik i zajął I miejsce. Natomiast Marcin Steppa zajął II miejsce, a Mikołaj Łodygowski III. Gratulujemy!

Mini playback show

05.11.2016 r. w sobotę, w Teatrze w Inowrocławiu odbył się, jak co roku, wielki konkurs Mini Playback Show dla uczniów zerówek i podstawówek z okolicznych szkół i przedszkoli. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy I - Oliwia Konieczka, wcielając się w postać Shakiry oraz dwie uczennice klasy VI - Zuzanna Szypura i Anna Kwaśniowska jako Meghan Trainor. Poziom występów był jak zwykle bardzo wysoki i jury miało niezwykle trudne zadanie, aby wyłonić najlepszy występ. Tym bardziej, że chętnych nie brakowało - w kategorii SOLIŚCI - startowało 9 osób, natomiast w kategorii ZESPOŁY - 14 grup. Ostatecznie, po burzliwych obradach jury przyznało zaszczytne miejsca i jest nam niezwykle miło poinformować, że uczennica naszej klasy I Oliwia Konieczka zajęła zaszczytne drugie miejsce w kategorii soliści - SERDECZNIE GRATULUJEMY!!! Oczywiście gratulacje i słowa uznania należą się wszystkim uczestnikom, gdyż tak jak wspominaliśmy rywalizacja była bardzo zacięta, a poziom niezwykle wysoki i samo dojście do finału tj. samo zakwalifikowanie się grup do występu w Teatrze Miejskim w Inowrocławiu już należy traktować jako wielki sukces.

Konkurs piosenki religijnej

W IV Powiatowym Konkursie Piosenki Religijnej w Jaksicach, odbywającym się zawsze w przeddzień Dnia Papieskiego nasze zdolne solistki zajęły czołowe miejsca. Jury w składzie: Agnieszka Kąkolewska, Małgorzat Sutor i Zuzanna Meller przyznały w kategorii klas I-III drugie miejsce Tosi Olejnik z klasy III, a w kategorii klas IV-VI miejsce pierwsze Jagodzie Kamelskiej z klasy VI. Dodatkowo Tosia została laureatką nagrody specjalnej ufundowanej przez Wójta Gminy Inowrocław pana Tadeusza Kacprzaka. Nagrodę Tosia odbierze z rąk Wójta podczas uroczystej akademii z okazji Święta Edukacji Narodowej w naszej szkole :)
Gratulacje dla bardzo utalentowanych dziewczyn 

List do pana Andersena

24 października 2016 roku w inowrocławskiej Filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu "List do Pana Andersena". Wśród 57 nadesłanych prac nagrodzono 22 listy. Mikołaj Trzebuchowski z klasy VI zajął trzecie miejsce, natomiast Anna Celanowicz (klasa IV) zdobyła wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!

Poezja i proza religijna

W sobotę 22 października 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 16 im. Jana Pawła II w Inowrocławiu odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Religijnej. Katolicką Szkołę Podstawową oraz Gimnazjum Katolickie reprezentowali:
klasy 1-3: Lena Celanowicz, Wojciech Stawoski
klasy 4-6: Jagoda Kamelska, Nadia Szubarga
Łącznie wystąpiło 46 uczestników. Jury w składzie: p. Jacek Kempski, p. Anna Manerowska, ks. Jarosław Wesołowski oceniało w trzech kategoriach wiekowych.
Wystąpienia wszystkich uczestników były na bardzo wysokim poziomie. Laureatką została Lena Celanowicz – 2 miejsce. Gratulujemy!