Katolicka Szkoła Podstawowa im. bł. księdza Władysława Demskiego w Inowrocławiu
Katolicka Szkoła Podstawowa im. bł. księdza Władysława Demskiego w Inowrocławiu

Ważne

Mówią o nas :)

Kampania w naszej szkole

wspólna zabawa.

16 marca, w sobotnie, słoneczne przedpołudnie odbyło się w naszej szkole spotkanie, w którym uczestniczyli rodzice, dzieci pięcio-, sześcio- i siedmioletnie, wicedyrektor, wychowawcy oraz nauczyciele.

 Głównym celem spotkania było zapoznanie rodziców z ofertą i bazą dydaktyczną naszej szkoły oraz narzędziami wspomagającymi edukację.

Ciekawą ofertę dla przybyłych gości przygotowali obecni uczniowie. Drugoklasiści przedstawili pantomimę pt. "Kopciuszek", kółko teatralne przedstawiło pełną humoru inscenizację w języku angielskim znanej bajki "Czerwony Kapturek", a uczniowie kółka tanecznego zaprezentowali się w tańcu nowoczesnym. Później zaproszono dzieci wraz z rodzicami do wspólnej interaktywnej zabawy.

Wizyta w naszej szkole była również okazją do rozmów indywidualnych z wicedyrektorem, nauczycielami, wychowawcami, logopedą, pedagogiem i psychologiem szkolnym. W przygotowanej dla rodziców prezentacji multimedialnej przybliżono zagadnienia dojrzałości szkolnej, zwracając uwagę na rzwój umysłowy, emocjonalno - społeczny i ruchowy. Prowadząca zwróciła uwagę na to, że każde dziecko rozwija się w swoim tempie i rytmie. Dzieci różnią się zdolnościami do nauki, sprawnością rozumowania, pamięcią, zdolnością do koncentracji.

Na koniec spotkania rodzice zwiedzili szkołę, odwiedzili sale lekcyjne, pracownię komputerową, świetlicę, bibliotekę, gabinet pedagoga i logopedy, po czym odbyły się zapisy do klasy 0 i klasy 1. Więcej zdjęć w galerii.