Katolicka Szkoła Podstawowa im. bł. księdza Władysława Demskiego w Inowrocławiu
Katolicka Szkoła Podstawowa im. bł. księdza Władysława Demskiego w Inowrocławiu

Ważne

Mówią o nas :)

Kampania w naszej szkole

W Katolickiej Szkole Podstawowej w Inowrocławiu odbędą się bezpłatne zajęcia kulinarne dla uczniów najmłodszych klas przeprowadzone w ramach projektu pt. „Kulinarna podróż przez tradycje kujawskie” dofinansowanego ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Dzieci będą miały okazję poznać regionalne tradycje kulinarne, nauczyć się przyrządzania zdrowych potraw i właściwego nakrywania stołu. Rodzice zapoznają się z zasadami zdrowego odżywiania. Podczas zajęć dzieci będą mogły wspólnie z rodzicami przygotowywać wartościowe posiłki.

 

Projekt jest realizowany przez Grupę Nieformalną utworzoną przez rodziców uczniów wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Parafii pw. Świętej Królowej Jadwigi w Inowrocławiu.

 

Przedsięwzięcie zostanie przeprowadzone w okresie od 1 kwietnia 2016 r. do 30 czerwca 2016 r. w ramach projektu pn. „Inicjuj z FIO”, którego operatorem jest Stowarzyszenie Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych TŁOK i Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica.

 

Projekt skierowany jest do 34 dzieci w wieku 6-7 lat , które uczą się w Katolickiej Szkole Podstawowej w Inowrocławiu i ich rodziców. Celem projektu jest kształtowanie prawidłowych wzorców zdrowego odżywiania wśród dzieci  poprzez udział w bezpłatnych warsztatach edukacyjno-kulinarnych i promowanie kujawskich tradycji kulinarnych.